Bazı Şeylerin Yaşta Değil Başta Olduğu Gerçeği

Özellikle bu son günlerde art arda insanlığımızı sorgulatacak bir çok olay yaşadık. Konuşarak anlaşabilme yeteneği olan biz insanlar, birbirimizle yetinmeyip derdini anlatabilme şansının çok ufak olduğu hatta çoğu zaman olmadığı savunmasız hayvanlara kustuk öfkemizi. İnsanlık adına taşıdığımız umutların, deniz dalgaları gibi bir yükselip bir alçaldığı bu günlerde, bir teselli mahiyetinde Filipinli Ken’in muhteşem bir projesi çıktı karşıma. 9 yaşındaki Ken’in öyle bir hikayesi var ki, okuduğumda aklımdan geçen ilk şey bazı şeylerin gerçekten de yaşta değil başta olduğuydu. Bu yaştaki bir çocuğun bu kadar düşünceli ve özverili olması hem sevindirdi hem de şaşırttı doğrusu.

after01

Filipinli Ken, babasının ufak yardımlarıyla başlatığı projesini, sosyal medya ile duyurup bir çok gönüllünün desteğiyle büyüttü ve kurduğu en büyük hayalini gerçekleştirdi. Hayali, sokaktaki mağdur hayvanları toplayıp onlara ortalama bir standartta yaşam alanı sağlamaktı. Hayvan sever minik dostumuz çoğu köpeğin uyutulduğunu ve hiç bir sosyal yardım kuruluşunun bir şey yapmadığını, ne olursa olsun para biriktirip bu hayvanları kurtarmak istediğini söylüyor.

happy-animals-club-pet-shelter-kid-12

141225_7341_bear

Her ne kadar Ken bir süre kendi imkanlarıyla bu hayalinin ilk adımlarını atmaya çalışsa da, bu projesiyle ilgili sosyal medya paylaşımları bir sürü yabancı kişinin ilgisini çekti. Bu sayede Ken, kendine bir çeşit sponsor bulmuş oldu. Ve bu da projesini geliştirip büyütmek için ona bir fırsat sundu. Bu projenin bir meyvesi olan “Mutlu Hayvanlar Kulübü” 2014 yılında tam anlamıyla amacına hizmet etmeye başladı.

after06

Ken, projenin gelişimini anlatırken, beslediği hayvanların kilo aldığını, açık yaralarının iyileştiğini ve tüylerinin tekrar uzamaya başladığını hatta artık insanlardan korkmadıklarını söylüyor.

lot02

Bu muhteşem projesinin bir parçası olarak kurduğu web sitesinde, sahiplendiği hayvanlarla fotoğraflarını ve hayvanların bilgilerini paylaşıyor. Hayvanlar eski sağlıklarına kavuştuktan sonra onları yeni sahipleriyle buluşturuyor.

street03

 

Ken’in web sitesine şuradan ulaşabilir, yaptıkları hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.