Bernard MacMahon’dan Led Zeppelin Belgeseli Geliyor

Üç bölümlük belgesel dizisi “American Epic” ile büyük beğeni kazanan Bernard MacMahon, bir süredir hazırlık aşamasında olan Led Zeppelin belgeselinin yönetmenlik koltuğunda oturacak. Stairway to Heaven, Kashmir, Whole Lotta Love ve Immigrant Song ve daha birçok kült şarkı, ve grup üyeleriyle müzik tarihinin unutulmaz isimleri arasında yer alan Led Zeppelin’in ilk yıllarına odaklanacak belgesel, grubun dört üyesinin 1960’ların başlarında henüz tanışmadan önceki yolculuklarını anlatarak başlayacak. 1968 yazında Londra’da tekrar buluşmalarıyla devam edecek belgesel, 1970 yılında The Beatles’ı listelerin zirvesinden indiren “Led Zeppelin II” albümünün çıkışıyla son bulacak.

Jimmy Page, Robert Plant ve John Paul Jones ile yapılan yeni röportajların yer alacağı belgeselde aynı zamanda grubun 1980 yılında hayatını kaybeden bateristi John Bonham’ın bugüne kadar paylaşılmamış arşiv görüntüleri de yer alacak.

Bakalım ilerleyen günlerde belgesel ile ilgili ne tür bilgiler edineceğiz. Şimdiki haberler bile Led Zeppelin hayranlarını meraklandırmaya yetti…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.