Beyoğlu Sineması’nın Kapanmaması İçin Sinemaseverler Harekete Geçti!

İstanbul’un tarihi sinemalarından ‘Beyoğlu Sineması’ geçtiğimiz günlerde maddi sıkıntılardan dolayı 30 Haziran’da kapanacağını duyurmuştu. Bu haber üzerine sinemanın kapanmasını istemeyen sinemaseverler, sinema yazarı Cem Altınsaray’ın öncülüğünde yeni bir proje geliştirdi.

1989 yılından bu yana varlığını sürdüren ve sinemada çok renkliliği savunan ‘Beyoğlu Sineması’, maddi sıkıntıların aşılamaması nedeniyle geçtiğimiz günlerde kapanacağını duyurmuştu. Sinemanın kapanacağını öğrenen sinemaseverler ‘Beyoğlu Sineması’nın varlığını sürdürebilmesi için sinema yazarı Cem Altınsaray’ın öncülüğünde bir proje tasarladı. Hazırlanan proje sayesinde sinemanın kapanması konusunda geri adım atıldığı öğrenildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden acil harekete geçilmesi gereken konuları paylaşan Altınsaray, ‘Beyoğlu Sineması’nı ayakta tutabilmek için yapılması gerekenleri üç maddede sıraladı: ilk olarak sinemanın borcunun en kısa zamanda ödenebileceği bir kaynak akışı yaratmak, borca yol açan olumsuz koşulların giderilmesi adına adımlar atmak ve sinema kültürünün her yönüyle paylaşılabildiği sosyal bir yaşam alanına dönüştürmek için projeler üretmek.

Sinemanın kapanmasını istemeyen binlerce insan olduğunu belirten Altınsaray, sözlerine şu ifadelerle devam etti: ”Sinemanın yöneticileri de inanamadı, rüyada gibiler diyebilirim. Bence iyi bir organizasyonla, iyi bir akılla bu işin içinden çıkılabilir. Şu andan itibaren atılacak somut adımları belirlemeli, önümüzdeki altı ay boyunca neler yapılabilir onları planlamalıyız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.