Bir Başarı Öyküsü / Otizmli Caner Serin’in Müzik Yolculuğu

Engel; her ne kadar kısa bir kelime olsa da anlamı bir o kadar uzun. İçerisinde insanların bakış açıları, hayat hikayeleri ve hikayelerin içerisine gizlenmiş başarı öyküleri yer alıyor. Bu başarı öykülerinden bir tanesi de otizmli bir piyaniste ait; Caner Serin.

Öğretmen bir anne ve doktor bir babanın oğlu olarak 28 Mart 1987 yılında dünyaya gelen Caner Serin 2 yaşında Hacettepe Üniversitesi’nde otizm tanısı konulduktan sonra yazmaya başlıyor öyküsünü…

Otizm tanısı konulduktan sonra ailesinin desteği ile müzik eğitimi almaya başlayan Caner, son dokuz yılda yurt içinde ve yurt dışında konserler veriyor. Çocuklarına otizm tanısı konulduğunda çok sıkıntılı dönemler  geçirdiğini dile getiren Serin ailesi Caner’in eksik yönlerini sanat ile tamamlayarak aslında hiçbir şeyin imkansız olmadığını da kanıtlamış oldu. Hala müzik eğitimine devam eden Caner Serin, en büyük mutluluğunun konserler sırasında toplamış olduğu alkışlar olduğunu ve ileride Türk piyanistler gibi iyi birer sanatçı olmak istediğini dile getirip çok sevdiği sanatçıları da bizlere şu kelimelerle anlatıyor:

“Fazıl Say’ı, Tuluyhan Uğurlu’yu çok seviyorum. Ayrıca en çok Ayşegül Aldinç’i seviyorum. Barış Manço’yu, Haluk Levent’i de seviyorum, daha bir sürü sanatçı var sevdiğim.”

İşte hayatın içerisine gizlenmiş olan bir başarı öyküsünü sizinle paylaştık. Bilmediğimiz daha bir sürü başarı öyküleri bekliyor bizi. Aslında hepsinin de bize anlatmak istediği bir şey var. O da engelin aslında hiçbir şeye engel olmadığı, siz isteyin, destekleyin gerisi mutlaka gelecektir.

Okumadan geçmeyin:

Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan Fotoğrafçı / Hüseyin Şahin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.