‘Bir Hayal Bir Oyun’ Yarışmasıyla Bir Çocuk Daha Hayallerine Kavuşacak!

Zorlu PSM tarafından bu yıl 2’nci kez düzenlenecek olan ‘Bir Hayal Bir Oyun’ yarışmasıyla 9-10 yaşlarındaki bir çocuğun yazdığı hikaye tiyatro oyununa dönüştürülecek.

Çocuklara sanatı, edebiyatı sevdirmek ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek amacıyla düzenlenen yarışmaya ilk okul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencisi olan her çocuk başvuru yapabilecek. Kendi yazdıkları hikayeleri Birhayalbiroyun.com üzerinden gönderen çocukların eserleri uzman jüri kadrosu tarafından değerlendirilecek ve başarılı bulunan 10 hikaye ikinci aşamaya geçebilecek. Kazanan ilk 10 hikaye 19 Eylül’de açıklanacak. Kazanan 10 hikaye arasından ise yine jüri seçimiyle en başarılı hikaye seçilecek. En başarılı bulanan hikaye, Dünya Tiyatro Günü’nde sahnelenmek üzere profesyonel bir ekip tarafından hazırlanacak.

Yarışmanın jüri kadrosunda ise alanında başarılı isimler: Dr. Asya Çağlar, Hülya Nutku, Özen Yula, Şahika Tekand, Selen Korad Birkiye, Süleyman Bulut, Can Yılmaz, Mert Fırat, İlksen Başarır, Leman Yılmaz ve Murat Abbas yer alıyor.

Yarışmada ilk üçe giren öğrencilere 10 bin, 5 bin ve 3 bin TL’lik para ödülünün yanı sıra ‘Yaratıcı Yazarlık Eğitimi’ verilecek. Geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmada birinci olan Gökhan Kızıklı’nın ‘Karton Şehir’ adlı hikayesi tiyatroya uyarlanmış, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Fakültesi’nin öğrencileri tarafından Dünya Tiyatro Günü’nde iki kez sahnelenmişti.

Çocukların hayallerine güçlü bir adım olan ‘Bir Hayal Bir Oyun’ yarışmasına 31 Temmuz’a kadar başvuru yapılabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.