BiSahne Şubat Etkinlikleri İle Seyircisiyle Buluşuyor!

Yeni yıla bir yeni tiyatro oyunuyla giren Bitiyatro, kendi evi Bisahne’de yeni etkinliklerle seyircileriyle buluşmaya devam ediyor. 13 yıldır seyirciyle buluşan Etna oyunu, yeniden seyirci karşısına çıkmaya hazırlanırken; yine bir Bisahne klasiği olan Uzun Gecenin Kısaları adlı kısa film söyleşi akşamları, festivallerden ödülle dönen üç kısa filmin yönetmenini ağırlayacak. Ayrıca, Tiyatro Tezgah’ın Şehir Büyüyor oyununu konuk edecek.

Oyunların programı ise şu şekilde:

1. Garsonların Birliği

Bitiyatro’nun yeni oyunu “Garsonların Birliği” dünyanın farklı bir prototipi olan, türlü talihsizlikler ve cazla dolu bir restoranı sahneye taşıyor. Yaşanan kazaların sürekli tesadüfe bağlandığı bu restoranda; garsonlar, bu tesadüfleri ve nedenlerini merak edip kendiliğinden gelişen bir serüvenin rüzgarına kapılıyor. Garsonlar sizi restoranlarında yaşanan tuhaf olayları birlikte çözmeye davet ediyor.

Online Bilet: www.biletix.com/garsonların-birligi

2. Uzun Gecenin Kısaları*

Bisahne, ilki 2 yıl önce gerçekleşen Uzun Gecenin Kısaları Film Söyleşi akşamlarına 2020’de yeniden ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Laçin Ceylan moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte, festivallerden ödül ya da ödüllerle dönen filmlerin gösterimleri sonrası kısa filmin; teknik sorunları, estetiği, finansal problemleri ve biçimsel disiplini ele alınacağı bu güzel an, sinemaya doyacağınız bir gece olacak. 2020 yılının ilk Uzun Gecenin Kısaları’na;

  • Zeynep Arısoy – The Possible Impossibilities,
  • Melik Aksan- Ouroboros
  • Soner Sert – Hastabakıcı filmleriyle konuk olacak.

Uzun Gecenin Kısaları 21 Şubat 20:00’da sahnelenecek.

3. Kamera Obskura / Rus Tiyatro-Stüdyo “D.O.S.T.”

Bisahne, şubat ayında Rus bir tiyatro topluluğunu ağırlayacak. Kamera Obskura adlı oyunuyla Bisahne’ye konuk olacak ekip, oyunu kendi dillerinde oynayacak. Kamera Obskura suç ve ölümcül tutkuyla ilgili bir oyun. Umutsuz bir şekilde kendi kendini imha etme teması, bir kişiyi iç içe geçme kabiliyetine sahip olmadan, sert bir viskoz sıvısına batırıyor. 18+ yaş sınırı ile sahneleniyor.

Biletleri: teatrdost.com

4. Şehir Büyüyor / Tiyatro Tezgah

Bisahne bu ay başka bir tiyatroyu konuk ediyor. Tiyatro Tezgah’ın çiçeği burnunda oyunu Şehir Büyüyor, küçük bir çingene kızın bir çukura düşmesinin ardından gelişen olayları konu ediyor. Şehir Büyüyor 22 Şubat 20:30’da sahnelenecek.

Online Bilet: www.biletix.com/sehir-büyüyor

5. Etna: Bedendeki Kuyular

“Seyirci kalan kalbinin en derin noktalarına kadar zalimdir.” Yabancılaşma ve zorbalaşmaya karşı tek başına sesini yükseltmeye çalışan Sophie’nin öyküsü. Tahammül edemediği gerçeği kafasındaki kurgularla karıştırdığı bu zorlu savaşında Sophie, zorbalardan çok zorbalığa seyirci kalanları suçluyor. Sophie’nin zihnindekilerle bizler de yüzleşebilir miyiz?

Bitiyatro’nun klasikleşen oyunu Etna: Bedendeki Kuyular 27 Şubat 20:30’da sahnelenecek.

Online Bilet: www.biletix.com/etna

*Uzun Gecenin Kısaları etkinliği için online satış yoktur, rezervasyon yaparak yerinizi ayırabilir ya da biletinizi etkinlik günü gişeden alabilirsiniz. Katılım için (@bityatro) instagram hesabı üzerinden direkt mesaj atabilir ya da Bitiyatro’nun 0 212 244 02 47 telefonunu arayarak rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.