Black Panther Başrolü Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

Marvel evreninden “Black Panther” (Kara Panter) filminde başrolde oynayan ABD’li aktör Chadwick Boseman, 43 yaşında hayatını kaybetti.

Sinemalara girdiği 2018 yılında gişe rekorları kıran filmde aldığı Kral T’Challa rolüyle hafızalara kazınan Boseman’a, ilk olarak 2016 yılında kanser teşhisi konulduğu ve 4 yıldır tedavi gördüğü belirtildi.

Boseman’a ait sosyal medya hesabından ölümüne dair yapılan yazılı açıklamada, “Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panter filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu.” ifadelerine yer verildi. Boseman’ın hayatını kaybetmesine ilişkin ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’ta yaşayan Boseman’ın kolon kanseri hastalığının 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiğini ekledi.

Boseman’ın yer aldığı Black Panther filmi ise 2019’daki Oscar ödüllerinde “En İyi Özgün Müzik”, “En İyi Kostüm Tasarımı” ve “En İyi Yapım Tasarımı” dallarında ilk sıraya girmiş ve törenin en çok ödül kazanan yapımlarından biri olmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.