Bozlu Art Project

Bozlu Art Project özel bir galeri değil, sağlık ve teknoloji alanında faaliyet gösteren Bozlu Holding bünyesinde kuruldu. Ekibimizin çoğu sanat tarihi kökenli olduğu için Bozlu Art Project’i kurarken Türkiye’de uzun zamandır eksikliğini hissettiğimiz konulardan hareket ettik ve bir sanat enstitüsü fikriyle yola çıktık. İstanbul’un gözde sanat merkezlerinden biri olan Nişantaşı’nda kurduğumuz sanat galerimizde sergi faaliyetlerimize devam ederken Şişli’de başlı başına bir müze görünümdeki Mongeri Binası’nda Bozlu Holding’in kurucusu Dr. Şükrü Bozluolçay’ın 1970’li yıllardan bu yana oluşturduğu sanat koleksiyonunun bir bölümünü sergiliyoruz, ayrıca çok yakında araştırmacılara açacağımız büyük bir sanat kitaplığı ve arşiv kurduk, alımlarımız hala devam ediyor. Nişantaşı şubemizde başlattığımız sanatçı konuşmaları Şişli’de önemli akademisyenlerin katılacağı sohbetlerle devam edecek. Galerimizle eş zamanlı olarak kurduğumuz yayınevimizde ise öncelikli olarak bu sanat konuşmalarının kitaplaşacağı çeşitli yayın projelerimiz var.

Sergiler, sanatçı konuşmaları, arşiv, kütüphane ve yayın çalışmalarına yönelik faaliyetlerin yanı sıra geçtiğimiz yıl başladığımız çocuk atölyesi ve mekana özel sergi turu gibi etkinliklere önümüzdeki sezon Mongeri Binası’nı da kapsayacak şekilde devam edeceğiz. Aynı zamanda sanat danışmanlığı da verdiğimiz sanat eserlerinin satışına yönelik çalışmalarda geçtiğimiz yıl çok sayıda sanat eserini gerek Bozlu Holding Şirketleri gerekse yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren çok sayıda önemli şirketin çalışma mekanlarıyla buluşturarak sanat yapıtlarının çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağladık. Galeri satışları ve bu tarz projelerden elde edilecek gelirleri kütüphane, yayın ve sergi gibi projelerimize aktararak sanatın kendi çarkları içinde dönen ve bu yönüyle kendi ayakları üzerinde durabilen bir sistem yaratmayı amaçlıyorduk ve bunu büyük oranda başardık. Bu yıl ilk kez sosyal sorumluluk kapsamında AÇEV Vakfı ile ortak bir proje gerçekleştirerek, sergiden elde edilecek geliri vakfa bağışladık. Bu tarz projelere ileride de devam etmeyi düşünüyoruz. Ayrıca genç sanatçılarımızın ve Nişantaşı galerimizin ulusal ve uluslararası anlamda tanınırlığını arttırmak için bu yıl katıldığımız Contemporary İstanbul başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında çeşitli fuarlara katılmayı planlıyoruz.

ADRES: Nişantaşı Teşvikiye Cad. İsmet Apt. No:45/1  İstanbul Türkiye

bozlu art project.j8

bozlu art project

bozlu art project.77

bozlu art project.j7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Avrupa’nın Önemli Ressamlarından Rembrandt’ın Köpek Çizimi Ortaya Çıktı!

Avrupa ve Hollanda sanatının önemli ressamlarından Rembrandt'a ait olan köpek çizimi ortaya çıkartıldı. Almanya'daki Herzog Anton Ulrich Müzesi, hayvan çizimleriyle tanınan Johann...

Kapat