Bozuk Paralarla Yapılan Değişik Tasarımlar

Kimse tarafından pek dikkate alınmayan hatta işe yaramaz denilen bozuk paralar ya tasarıma dönüşseydi ? Çantalarınızın diplerinde kalmış, evin birtakım yerlerine bırakılıp unutulmaya yüz tutmuş bozuk paralarla yapabileceklerinizi görünce çok şaşıracaksınız.
Dünya çapında bu bozuk paraları değerlendirip yaratıcı tasarımlar yapan birçok kişi var. Kimisi madeni paralarla tablo ortaya çıkarıyor, kimisi bu paraları ev dekorasyonuna farklılık katmak için kullanıyor, kimisi de arabasını kaplıyor!
Dünyanın dört bir yanından bozuk paralarla yapılan en yaratıcı tasarımları sizler için derledik.

1. Bozuk Paralarla Sehpayı Kaplamak

bozuk-paralarla-sanat-yapmak1

Sehpanızın eski görünümünden çok sıkıldıysanız size harika bir tasarımımız var. Sehpanızın tüm yüzeyine bozuk paralarınızı yapıştırarak yeni bir görüntü kazandırabilirsiniz. Eve gelen her misafir ilk önce sehpayı nerden aldığınızı soracaktır. Bu tasarım evinizin havasını değiştirecek ve hayatınıza küçük ama şık bir farklılık katacaktır.

2. Bozuk Paralardan Tablo Oluşturmak

bozuk-paralarla-sanat-yapmak2

Değişik çerçeveler içine yerleştireceğiniz bozuk paralarla farklı bir tablo yapabilirsiniz. Değişik şekillerde ve renklerdeki paralarla harika bir kontrast yaratıp, çerçeveye koyduğunuzda duvarınızda çok güzel duracağına eminiz.

3. Hatıra Yüzüğü

bozuk-paralarla-sanat-yapmak3

Bozuk paraların üzerindeki basım tarihleri, sizin için özel olan bir yılı size hatırlatabilir. Doğum yılı, evlilik yılı vb. özel günler için bozuk paralardan bir hatıra yüzüğü yaptırabilirsiniz. Farklı ve özel bir hediye arayan ama bulamayanlar için de harika bir örnek.

4. Araba Kaplamak

bozuk-paralarla-sanat-yapmak4

Sıra geldi en değişik tasarıma. Görünce şaşırdığımız bir o kadar da ilgi çekici olan bu tasarım, 1988 model bir Cadillac’ın dış kaportasının tamamen bozuk paralarla kaplanmasıyla oluşmuş. Sonuç gerçekten ilgi çekici. Arabanızın her yerini bozuk paralarla kaplayın demiyoruz ama bir değişiklik isterseniz neden olmasın. Görüldüğünde tüm dikkatleri üzerine çeken bu tasarımı siz de arabanızın bir bölümünü kaplayarak kullanabilirsiniz.

5. Portre Yapmak

bozuk-paralarla-sanat-yapmak5

ABD’de bir adamın 3111 peni kullanarak Abraham Lincoln portresi yaptığını biliyor musunuz? “Kendin yap” projesinden başlayan yolculuk bir ek gelire dönüşmüş. Şimdilerde ünlülerin, bozuk paralardan portreleri yapılıyor ve inanılmaz şekilde çok satılıyor.
Siz de hediyenizin özel olmasını isterseniz el emeği göz nuru portrelerden yapabilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

6. Evcil Hayvan Evi
bozuk-paralarla-sanat-yapmak6

Sizin için çok değerli olan evcil hayvanlarınıza özel bir yaşam alanı yapmak ister misiniz? Bahçedeki köpeğinizin kulübesinin çatısını, evinizdeki kuşunuzun kafesini bozuk paralarla süsleyebilirsiniz.

7. Bahçe Süsleri

bozuk-paralarla-sanat-yapmak7
bozuk-paralarla-sanat-yapmak8

Bahçenizi değişik bir konseptle dekore etmek istiyorsanız bu tasarıma bir bakmalısınız. Saksılarınızı, sandalyelerinizin iskeletlerini, masanızın üzerini bozuk paralarla kaplayabilirsiniz.

8. Mutfak Tezgahı

bozuk-paralarla-sanat-yapmak9
bozuk-paralarla-sanat-yapmak10
Mutfağınızdaki eski tezgahınız sizi artık mutlu etmiyorsa çok estetik bir çözümü var. Bozuk paralarla kaplayacağınız tezgahınız yeni alınmış gibi olacak.

9. Zemin Döşemesi

bozuk-paralarla-sanat-yapmak11

New York’ta bulunan The Standard Grill isimli restoran tüm zemini yapıştırdığı bozuk paralarla kaplamış. Uzaktan bakıldığında anlaşılmayan ama dikkatli incelendiğinde insanları şaşırtacak bir yaratıcılık. Harika olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

10. Ayna Çerçevesi

bozuk-paralarla-sanat-yapmak13

Eski dönemlerden kalmış gibi gözüken sıkıcı çerçeveleri unutun! Bozuk paralarınızı kullanarak ışıltılı ve modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu tasarımı uyguladığınızda herkes aynaya bakmak isteyecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.