BU ADAMLAR BİR HARİKA: OK GO!

Bir müzik grubu düşünün; şarkıları yerine video klipleri ile ünlü olan bir ekip. İşte karşınızda; OK GO!

1998 Chicago çıkışlı olan grup aslında bir rock grubu. Bakıldığında ise müzikleri ne bulunmaz Hint kumaşı ne de grup üyeleri mankenlik ajansından çıkmışa benziyor. Normalde kliplerinde enstrüman şovu yapmaları bekleniyorken onlar, video kliplerini benzersiz bir çekim haline getiriyorlar.

OK GO dört kişiden oluşuyor: mikrofonda Damian Kulash, basgitarda Tim Nordwish, bateride Dan Konopka ve keyboardda Andy Duncan var. Amerikalı ekibin şu ana kadar dört albümü bulunuyor. OK GO’nun bu kadar ilgi toplamasının sebebi ise düşük bütçe ile çekilmiş algımızı yerle bir eden video klipleri.

ok-go-1 (2)

Bir dönem internette dolaşan koşu bantları üzerinde çekilmiş videoyu büyük olasılıkla izlemişsinizdir. Koşu bandını evde askılık olarak kullanmak yerine böyle zekice bir koreografi hazırlamak tamda bu ekibe göre bir şey.  İşte bu “Here It Goes Again” klibi ile Grammy alan Amerikalı grup her yeni klibinde prodüksiyon sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Son klipleri “I Won’tLetYouDown” 2328 dansçı ile çekilmiş tam bir görsel şölen. Japon bir koreografla hazırlanmış bu klip, grubun her seferinde çıtayı bir tık daha yukarı çıkardığının kanıtı niteliğinde adeta.

ok-go-1 (3)

Pek çok reklam ve tanıtım filmine de el atan ekibin, işte kendi çalışmaları:

İncelemek isteyenler için de grubun kendi web sitesi: http://okgo.net

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.