Bu Barda Steampunk Var! Enigma Cafe

Öncelikle “Steampunk” nedir sorusunun yanıtını vererek yazımıza başlayalım. “Steampunk;” gelişmiş teknolojiden ziyade buharla çalışan makinelerin değişik yorumlamalarını içeren bir bilimkurgu türüdür.

ENIGMA-CAFE-1Dünyanın ilk Kinetic Steampunk Barı olan Enigma Cafe, Romanya’nın Cluj-Napoca kentinde yer alıyor. Enigma Cafe; bizleri buhar gücünün hüküm sürdüğü Viktorya Çağı’na doğru bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Barın iç dizaynı ilk izlenimden itibaren ziyaretçileri bambaşka bir dünyaya ışınlamayı başarıyor. Etkileyici tasarımlardan bir tanesi olan devasa duvar saati zamanı ve insanoğlunun bu zaman dilimindeki pozisyonunu temsil ediyor. Bu barda en dikkat çekici tasarımlardan bir tanesi de hayatını pedallayan, zamanı ilerleten ve kafasının içinde düşünceler ışıldayan “zaman kölesi”dir.     

ENIGMA-CAFE-2       

İç dizaynı “6th Sense Interior Studio” tarafından yapılan Enigma Cafeyi sıra dışı iç tasarımından dolayı zaman makinesine benzetebiliriz. Bir zaman makinesine atlayıp 19. yüzyıla doğru yolculuğa çıkmak sizin de ilginizi çekiyorsa, bu barı gezilip görülecekler listenize eklemenizi öneririz.

ENIGMA-CAFE-3

ENIGMA-CAFE-4

ENIGMA-CAFE-5

ENIGMA-CAFE-6

ENIGMA-CAFE-7

ENIGMA-CAFE-8

ENIGMA-CAFE-9

Kaynak: www.6sense.ro

 

Bünyamin Özcan

Pamukkale Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, İngilizce Öğretmeni. Edebiyat seven, fotoğraf çeken, doğa ile içi çe olmayı seven bir Sanat Karavanı yazarı. Amatör olarak tiyatro ve pantomim ile uğraşmışlığı var. Dolayısıyla tiyatro oyunları izleyip, eleştirmeyi sever. Hayatın anlamını kitaplarda aramaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
DENİZ KABUKLARINA SAKLANAN KEDİLER

''Hayat iniş çıkışlarla dolu fakat sanat her zaman sabit ve kalıcı olmuştur.''  Stephen Eichorn Deniz kabukları dekoratif görünümlerinin ardında, deniz...

Kapat