Bu Hafta Vizyonda Neler Var?

Sinemalarda bu hafta 3’ü yabancı 11 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor !

Muhteşem Yedili (The Magnificent Seven)

maxresdefault

Yönetmenliğini Antoine Fuqua’nın üstlendiği aksiyon macera türündeki filmin başrollerinde Denzel Washington, Chris Pratt , Ethan Hawke, Vincent D’Onofrio , Peter Sarsgaard gibi oyuncular yer alıyor. Filmde, Rose Creek adlı kasabada yaşayan halkın Bartholomew Bogue (Peter Sarsgaard) adlı sanayicinin kötü uygulamalarından bıkması ve halkı bu durumdan kurtarmak için bir araya gelen farklı özelliklere sahip silahlı 7 adamın güçlerini birleştirmesi anlatılır.

Rüzgarda Salınan Nilüfer

ruzgarda-salinan-nilufer-vizyon

Yönetmenliğini Seren Yüce’nin üstlendiği dram türündeki filmin başrollerinde Songül Öden, Tolga Tekin, Tülay Günal , Duru Lal Peker ve Serpil Goral yer alıyor. Filmde, sıradan bir hayat süren Handan’ın boş kalmaktan sıkılıp sürekli yeni bir iş/hobi edinme çabasında olması, fakat hiçbir hevesinin kalıcı olmaması ve kocası Koray’ın artık ona destek olma konusunda kayıtsız kalması anlatılır. Handan, en sonunda arkadaşı Şermin’ e özenip yazar olmak ister ama bu sefer de bu isteği arkadaşını kıskanmaya dönüşür ve iki aile arasındaki ilişkilerin bozulmasına kadar gider.

Rauf

kucuk-rauf-un-hikayesi

Yönetmenliğini Soner Caner ve Barış Kaya’nın üstlendiği dram türündeki filmin başrollerinde Soneqqr Caner, Yavuz Gürbüz , Muhammed Ubiç, Alen Hüseyin Gürsoy ve Şeyda Sözüer yer alıyor. Filmde, Rauf adında 9 yaşında bir çocuğun savaşın gölgesindeki küçük bir köyde geçirdiği hayatı anlatılır. Rauf, ustasının 20 yaşındaki kızına aşık olmuştur ve aşkını mutlu etmek için pembeyi aramaya başlar. ‘Pembe’ filmde güzellikleri, mutluluğu ve aşkı temsil eder. Rauf’un pembeyi arama yolculuğunda göreceği renkler ise ona hayata dair yeni şeyler öğretecektir.

Blair Cadısı (Blair Witch)

blair-witch-vizyon

Yönetmenliğini Adam Wingard’ın üstlendiği korku gerilim türündeki filmin başrollerinde Callie Hernandez, James Allen McCune ,  Brandon Scott, Wes Robinson ve Valorie Curry yer alıyor. Filmde, 20 yıl önce Kara Tepeler Ormanı’nda kaybolan James Donahue’nun kardeşi Heather ve arkadaşlarının gizemini çözebilmek için ormana giden James ve arkadaşları Peter, Ashley, Lisa ve rehberleri Lane ve Talia başşlarına geleceklerden habersiz çıktıkları araştırma yolculuğunun güzel geçeceğini düşünürler, fakat gece olduğunda işler değişmeye başlayacaktır.

Leylekler (Storks)

storks-vizyon

Yönetmenliğini Nicholas Stoller,  Doug Sweetland’in üstlendiği animasyon türündeki filmi Andy Samberg, Kelsey Grammer, Katie Crown , Jennifer Aniston, Ty Burrell gibi isimler seslendiriyor. Filmde, geçmişten günümüze yeni doğan bebekleri ailelerine götürme görevi üstlenen leyleklerin bu kez bebek taşımayı bırakıp bir kargo şirketi işletmeleri anlatılır. Şirkette çalışan leyleklerden biri olan Junior, bir gün yanlışlıkla bebek yapma yapma makinesini çalıştırır ve yeni bir bebek dünyaya gelir. Fakat bu bebeği kimse görmeden bir aileye teslim etmesi gerekmektedir. Bu durumda şirkette çalışan tek insan olan Tulip’e başvurur. Junior ve Tulip bebekle beraber macera dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Çok Uzak Fazla Yakın

cok-uzak-fazla-yakin-vizyon

Yönetmenliğini Türkan Derya’nın üstlendiği romantik dram türündeki filmin başrollerinde Burcu Biricik, Özgün Çoban, Servet Pandur ,  Kaan Yılmaz ve Metin Coşkun yer alıyor. Filmde, üniversitede tanışan Aslı ve Cem’in tutku dolu aşkları anlatılıyor.

İkimize Bir Dünya

ikimize-bir-dunya-vizyon

Yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz’in üstlendiği romantik dram türündeki filmin başrollerinde Yağmur Aydan, Erkan Meriç, Köksal Engür ,  Mazlum Kiper, Güner Özkul yer alıyor. Sait Faik Abasıyanık’ın “Medar-ı Maişet Motoru” adlı eserinden ilham alınarak çekilen filmde,Ali Rıza, Berber Dimitryi, Ali Rıza’nın kızı Melek ve Fahri’nin hayatları anlatılıyor.

Müthiş Bir Film

vizyon

Yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in üstlendiği komedi türündeki filmin başrollerinde Gürgen Öz, Murat Eken, Cemal Hünal, Gaye Gürsel ve Şahika Koldemir yer alıyor. Filmde, çocukluk arkadaşı olan Ali Kemal ve Vahi’nin yıllardan beri  süregelen sinema filmi çekme hayallerini gerçekleştirmek için atıldıkları maceralar, 1960’lı yılların esintisiyle komik bir dille anlatılır.

Saftirikler

saftirikler-vizyon

Yönetmenliğini Ali Erşen’in üstlendiği komedi türündeki filmin başrollerinde Metin Zakoğlu, Selahattin Taşdöğen, Deniz Oral, Nevin Yılmaz Taşdöğen ve Tuncay Beyazıt yer alıyor. Filmde, dört kafadar arkadaşın kısa yoldan para kazanmak için ellerine geçen harita doğrultusunda hazine bulma çabaları sırasında başlarından geçen komik olaylar anlatılır.

Gece Seansı

gece-seansi-vizyon

Yönetmenliğini Hürdoğan Güvendiren’in üstlendiği korku türündeki filmin başrollerinde Kıvanç Başkan, Birgen Engin, Erçin Işık, Erdem Irmak ve Merve Engin yer alıyor. Filmde, günlük hayatta da popüler olan ‘Evden Kaçış Oyunu’ oynanayan bir grup gencin başına gelen ürpertici olaylar anlatılır. Gençler, oyunu oynamak için bir ev kiralarlar ve oyunu oynamaya başlarlar ve keşfettikleri bir odada uzun zamandır kitli kalan laneti de serbest bırakmış olurlar.

Ot

ot-burak-donay-2

Yönetmenliğini Burak Donay’ın üstlendiği dram türündeki filmin başrollerinde Erdinç Olgaçlı, Erol Koçan ve Erkay Yavuz yer alıyor. Filmde, 90’lı yılların sonunda ailesiyle birlikte Anadolu’da yaşayan Şeref’in hikayesi anlatılır. Şeref, ailesini geçindirmek için dağlardan ot toplamaktadır. 3 çocuğunu okutmaya çalışan Şeref, okulları uzak olduğu için ve çocuklarının okula rahat gidip gelmesini istediği için borca girerek bir eşek alır. Fakat borcunu bankaya ödeyebilmesi için her zaman topladığı otlar yeterli gelmeyeceği için değeri daha yüksek olan Gulik otunu toplamaya karar verir. Dağların yüksek yerlerine çıkmasına ise ne bölgedeki asker ne de pusuya yatan terörist izin vermemektedir. En sonunda çaresiz kalan Şeref, kendini iki ateşin arasına atacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.