Bu Hiperrealist Tablolar Sizi Çok Şaşırtacak

Eloy Morales’e son derece yetenekli bir sanatçı demek galiba yetersiz kalır. 1995’ten bu yana çalışmalarını daha güzel hale getirmek için yeniden elden geçiriyor. Muhtemelen, dünyanın en iyi gerçekçi fotoğraflarını yapan ressamlardan birisi; çalışmalarının detayları ve derinliği gerçekten şaşırtıcı. Bu kalite sadece resimlerine değil, hayatına da yansımış durumda.

Morales tablolarında, konu olarak, kendisini, ailesini ve arkadaşlarını ele alır. Bu yüzden sahip olduğu psikolojik yönlerini tablolarına aktarması daha kolay oluyor. “İnsanlara bir insanın o anda neler hissettiğini göstermeyi istiyorum. Bu benim için en önemli şey.”

Ama nasıl oluyor da bu kadar gerçekçi tablolar ortaya çıkarabiliyor? Bunun sırrı, detaylarla uğraşmak yerine renkleri harmanlamak ve katmanlaştırmak gibi görünüyor.

“Bir çok insan çalışmalarımın detaylardan oluştuğunu düşünüyor. Ama bu doğru değil. Benim için bu işin sırrı tonların uyumunu yakalamaktan geçiyor. Tonsal geçişler yumuşak olmalı ve keskin geçişleri önlemeli.”

eloy-morales-hiperrealizm-2

eloy-morales-hiperrealizm-3

eloy-morales-hiperrealizm-4

eloy-morales-hiperrealizm-5

eloy-morales-hiperrealizm-6

eloy-morales-hiperrealizm-7

eloy-morales-hiperrealizm-8

eloy-morales-hiperrealizm-9

eloy-morales-hiperrealizm-10

eloy-morales-hiperrealizm-11

eloy-morales-hiperrealizm-12

eloy-morales-hiperrealizm-13

eloy-morales-hiperrealizm-14

 

 

kaynak : sobadsogood

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Çok Şekersin!

Kolombiyalı Greg Sotoa, bizleri çocukluğumuza götüren Mario ve Mickey Mouse gibi karakterlere, leziz şekerlerle üçüncü bir boyut katma konusunda gerçek...

Kapat