Büyülü Gerçekliği Yansıtan Eserler ‘Kaos-Kozmos’ Sergisinde!

Metin Çelik’in yeni sergisi ‘Kaos-Kozmos”’ziyarete açılıyor. Sergi, 10 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Galeri Merkür’de sanatseverlerin karşısında olacak.

Evrensel’de yer alan habere göre, gerçekliğin kırıldığı, manipüle edildiği ve sonucunda yeni bir form alan bu resimler, büyülü gerçekliği barındıran bir atmosfer sunuyor. Bir düşün izinden gidip başka bir düşe dönüşüyor.

Metin Çelik, hayatın içinde karşılaştığımız zıtlıkların ritmini resimlerine yansıtırken şu sözleri dile getiriyor: Düzen (kozmos) ve düzensizlik (kaos), en temelde içinde olduğumuz evreni tanımlar. Biri, bir diğerini yaratır ve sonra kaos tekrar hakim olur. Bu döngü bana kalırsa varoluşumuzun mikro düzeyde kodlarından biridir. Benim yaptığım, bu dengeyi kavramlar, form ve renkler üzerinden tuvale aktarmak…

Sanatçının son dönem işlerinin yer aldığı “Kaos-Kozmos” sergisi, doğanın mutlak gücünü ve insanın varlık mücadelesini, uykuyla uyanıklık arası bir gerçeklikte yansıtacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Belki de Bir Serzeniş! Sabiha Rüştü Bozcalı

“Susmakla ağlamak arasında, yenilmek, Kadınlar…” Sabiha Rüştü Bozcalı’ya dair arama yaparken, hakkında detaylı bilgiye ulaşamamanın vermiş olduğu serzenişle, Cemal Süreya’dan...

Kapat