Canan Barış

Adım Canan Barış. 1963 Hatay doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum. 1986 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünden mezun oldum. Birçok reklam ajansında sanat yönetmeni olarak çalıştım. 2006 yılından beri de ağırlıklı çocuk kitapları resimlemeleri, editöryal dergi illüstrasyonları ve reklam illüstrasyonları olmak üzere serbest illüstratör olarak çalışmaktayım.
Reklam dünyasında sanat yönetmeni olarak çalıştığım yıllarda, birbirinden çok farklı ürünler için, birbirinden çok farklı trendlere cevap verebilecek yaratıcı fikirler düşünürken, illüstrasyon yaptığım dönemde kendimi hep peşinden koşmak istediğim üslubumu ararken buldum. Yeni anlayışları ve modayı sürekli takip etmeyi gerektiren bu yolculukta reklamcılık yıllarımdan gelen disiplinlerarası düşünme alışkanlığımın çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim.
Genelde çalışmaya başlarken, ilk oluşan duygularımla taslak çizerim. Fakat çizim öyle bir serüven ki sizi içindeyken bambaşka diyarlara götürüyor. Çoğu zaman illüstrasyonu bitirdiğimde taslaktan oldukça uzaklaşmış ve farklı tatlar yakalamış buluyorum kendimi.
Çizmek, yeni tatlar yakalamak ve bunların değişik mecralarda birçok insana ulaşması beni çok heyecanlandırıyor.

CANAN BARIŞ’A AİT ÇALIŞMALAR

 01 Canan Barış 03 Canan Barış 06 Canan Barış 08 Canan Barış 09 Canan Barış 11 Canan Barış 25 Canan Barış 11 Canan Barış 10 Canan Barış 12 Canan Barış 24 Canan Barış 22 Canan Barış
15 Canan Barış

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.