Cansu Merdamert

Adım Cansu Merdamert. 11 Ağustos 1992 doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum. Şuan Okan Üniversitesi – Görsel iletişim ve Tasarım bölümünde %100 burslu 3. sınıf öğrencisiyim.
Çizim yapmaya okul öncesi eğitim zamanlarımda başladım. İlkokulda hocalarımın yeteneğimi keşfetmesi ve ailemin de desteği ile çizime yöneldim. Ortaokul dönemimde resim yarışmalarına katıldım, dereceler aldım. Bu şekilde de çizim hayatımın bir parçası oldu. Lise dönemimde de katıldığım birkaç sergi oldu. O dönemler daha çok karakalem çalışıyordum ama artık okuduğum bölüm gereği ve alanım gereği grafik tasarıma yöneldim ve bu alanda çalışmalar yapıyorum. Çizeceğim konuları önceden belirlemiyorum. Aslında içimden ne geliyorsa onun üzerinde çalışmaya başlıyorum. İçimden ne çizmek geliyorsa onu çiziyorum o anda.
Bu işteki dönüm noktam korkusuz olmak. Çünkü ilk staja başladığım günlerde -hatta başlamadan- önce çok tedirgindim. Kendimi geliştirmek ve en yükseğe çıkmak istiyordum. Bunun için kendime inanıp korkusuzca öğrenmeye aç olarak ilk günümden işe aşk ile başladım. Bu benim dönüm noktam oldu ve kendimdeki gelişmeyi gördükçe daha da güç kazandım. İşini sevmek, bir şeyler üretmek, tasarlamak bunun verdiği haz, inanılmaz günlerce çalışıp emek verip yorulup sonunda iş bittiğinde yaptığınız şeyleri görmek, bunlardan memnun olan insanları görmek harika.Tasarım hayatımın bir parçası ve bu aşk ile her güne uyanınca insan bu işi yapmak için gerekli olan itici gücü içinde buluyor zaten.
Çalışmayı çok seviyorum öncelikle okul, iş, projeler bir yana, kendime ait kalan boş zamanlarımı hep değerlendiririm. Okulum ve iş hayatımın ‘çizim’ ile olan bağımı koparmasına asla izin vermem ve onlardan arta kalan zamanlarda hep çizer ve tasarlarım. Son zamanlarda da suluboya çalışmaları yapıyorum.
Şuanda bir tasarımcının yanında çalışmaktayım ve burada ilerleyebildiğim kadar ilerleyip kendimi geliştirmek istiyorum. Çizime olan tutkum kadar grafik tasarım da benim için vazgeçilmez artık. Bu nedenle freelance bir tasarımcı olarak devam edip, her zaman gelişmeye ve öğrenmeye hep devam edeceğim. Kim bilir belki ilerde kendi butik ajansımı bile açabilirim…

CANSU MERDAMERT’E AİT ÇALIŞMALAR

cansu-merdamert3
cansu-merdamert2
cansu-merdamert15

cansu-merdamert14

cansu-merdamert13
cansu-merdamert12
cansu-merdamert1

cansu-merdamert4
cansu-merdamert5
cansu-merdamert6

cansu-merdamert7
cansu-merdamert8
cansu-merdamert9
cansu-merdamert10
cansu-merdamert11
Cansu Merdamert’in Portfolyo Sitesi: https://www.behance.net/cansumerdamert

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.