Capiliano Köprüsü

Kanada’da Vancouver şehrinin kuzeyinde, altından geçen Capiliano nehrinden ismini almış köprü.

1889 yılında George Grant Mackay adlı İskoçya’lı mühendis tarafından inşa edilen köprü ve park son olarak 1983 yılında Nancy Stıbbard adlı Kanada’nın en başarılı kadın girişimcilerinden birine satıldı. Stibbard köprünün camla çevrelenmiş son halini almasını ve parkta yenilikler yapılmasını sağladı. Yaptığı yenilikler Stibbard’a büyük başarı ve servet getirdi.

140 metre uzunluğundaki köprüden geçerken öylesine temiz havayı solursunuz ki bölgedeki oksijenin sizi o kadar iyi hissettirmesi bir anı olarak aklınızda kalır. Ayrıca doğal parkın içinde halen ayakta duran kızılderililere ait totemleri ve belki de kuşların daha önceden hiç duymadığınız kadar  yüksek sesle öttüklerine şahit olursunuz.

Köprüye Vancouver şehir merkezinde Waterfront iskelesinden deniz otobüsüyle ya da 246 numaralı otobüsle gidebilirsiniz. Son durakta inip 236 numaralı otobüse biner ve parkta inebilirsiniz. Bunların yanı sıra yine merkezde Canada Place, Blue Horizon Hotel ve Hyatt Regency otelinden parka her 15dk bir direk giden ücretsiz servisler var.

yurtdisiyasam.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.