Cem Yılmaz, Mozart’la Aynı Müzik Kulağına Sahip Olan Otizmli Yunus’a Piyano Hediye Etti!

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, dünyaca ünlü besteci Mozart’la aynı müzik kulağına sahip olan 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar’a piyano hediye etti.

İstanbul Beykoz’da tek katlı bir gecekonduda yaşayan Yunus Yazar, bir hayırsever tarafından hediye edilen piyanosuyla müzik yapıyordu ve en büyük hayali konservatuvar öğrencisi olmaktı. Fakat yetenek sınavlarına girebilmesi için YGS sınavından 100 puanlık barajı geçmesi gerekiyordu. Barajı geçemeyen Yunus, yeteneğinin duyulması üzerine pek çok çevreden destek gördü. Cem Yılmaz’ın da destek vermek istediğini açıkladığı Yunus, çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından gündeme alınmıştı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Yunus’un konservatuvar eğitimi alması için yetenek sınavlarına başvurabilmesi kararını almıştı. Kararın ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yetenek sınavına katılan Yunus, sınavı geçerek üniversiteye kabul edilmişti.


En büyük hayali konservatuvar öğrencisi olmak olan Yunus, ilk hayaline kavuşmasının ardından Cem Yılmaz’ın sürpriziyle yeni bir heyecan daha yaşadı. Ünlü komedyen Cem Yılmaz ile beraber mağazaya giden Yunus, yeni piyanosuna kavuştu.

1 Yorum

  1. Avatar

    sinemalist

    19 Aralık 2017 en 11:00

    Harika bir konu olmus 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.