Cinayet Romanı Yazarı ‘Liu Yongbiao’, Cinayetten Tutuklandı!

Çinli cinayet romanı yazarı Liu Yongbiao, 22 yıl önce işlediği cinayetler nedeniyle tutuklandı. Liu Yongbiao, 4 kişiyi öldürmekten yargılanıyor.

‘Günahkar Sır’ adlı romanın yazarı Liu Yongbiao, 29 Kasım 1995’te ülkenin doğusundaki Huzhou’da bulunan bir pansiyona hırsızlık için girmek ve karşı koymaya kalkan bir pansiyon sakinini öldürmekle suçlanıyor. Liu Yongbiao ve diğer hırsızın cinayeti gizlemek için maktulün 13 yaşındaki torunuyla pansiyonu işleten çifti de öldürdüğü belirtiliyor.

Polis Xu Zhicheng, katillerle kurbanları arasında bağlantı bulamadıkları için soruşturmanın durduğunu ancak cinayetlerden 22 yıl sonra ana şüpheli olarak Liu ve 64 yaşındaki Wang’a ulaşıldığını söyledi. DNA teknolojisindeki gelişmelerin ikilinin yakalanmasında rol oynadığı aktarılırken The Chinese Daily, soruşturma kapsamında 60 bin parmak izinin analiz edildiğini belirtti.

Yazarın kendisini gözaltına almak üzere evine giren polisleri “Uzun süredir sizi bekliyordum” sözleriyle karşıladığı ifade edildi. Liu Yongbiao’nun eşine işlediği suçlara ilişkin bir mektup yazdığı ve yakalanmasının ardından “Nihayet uzun süredir yaşadığım manevi eziyetten kurtuluyorum” dediği belirtildi.

Liu Yongbiao’nun 2013 yılında Çin Yazarlar Derneği’ne girdiği bildirildi.

Pansiyonun bulunduğu yer

Kaynak: Evrensel

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.