‘Çingeneler Zamanı’ Müzikali Seyirciyle Buluşuyor!

Yönetmenliğini Emir Kusturica’nın üstlendiği 1988 yapımı ‘Çingeneler Zamanı’ filmi müzikale uyarlandı.

Tamamı Çingenece olarak çekilen ilk film olma özelliği taşıyan ‘Çingeneler Zamanı’ bu kez müzikal olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Emir Kusturica’nın en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen yapım, Vural Bingöl rejisiyle sahnelenmeye hazırlanıyor.


Goran Bregovic müzikleriyle sahneye konulacak oyunun oyuncu kadrosu ise hayli zengin. Kumbara Görsel Sanatlar tarafından sahnelenecek oyunun kadrosunda yer alan oyuncuların isimleri ise şöyle: Banu Kırbağ, Cenk Yüksel, Andrea Primavera, Canan Günçer, Ali Kemal Aydın, Aslı Seda Kement, Gamze Metin, Mehmet Kır, Nilüfer Ömürlü, Ayça Ergün, Erhan Yaman, Sibel Kuşi Yalkı, Esra Uzun, Murat Yaşar Özdemir, Emre Kurtul, Arzu Kurnaz, Vural Bingöl .

‘Çingeneler Zamanı’ Müzikali 26 ve 27 Kasım’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde izlenebilecek. Çingeneler Zamanı Müzikali, 18 ve 19 Aralık’ta İzmir Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi 25-26 Ocak’ta da Ankara MEB Şura Salonu’nda seyirciyle buluşacak.

“Kızını kaybetmiş iki torununa hayatını adamış bir büyükanne ve başından bela eksik olmayan oğluyla yaşayan bir annedir Hatica… Tüm saflığıyla aşık olan ancak büyükannesinin kararıyla kardeşi için yollara düşen, zengin olmak hayaliyle kalbindeki  beyazı siyaha çeviren bir torun ve hayallerindeki Hollywood’a ulaşmak isterken sahip olduğu saf aşkı kaybeden genç bir çingene kızın hikayesidir anlatılan… “

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.