Çizgi Roman Okurları Derneği Kuruldu!

2017’nin son aylarında çizgi roman tutkunları tarafından kurulan Çizgi Roman Okurları Derneği, Küçükçekmece’de faaliyet gösteriyor.

Üyelerinin ortak kanaatleri, çizgi roman okuyan çocukların daha iyi bir dünyaya inanıyor olmaları. Derneğin kuruluş amacı ise geçmişten günümüze ses getiren tüm çizgi romanları gelecek nesillere aktarabilmek.

Dernek üyeleri arasında birçok farklı meslekten çizgi roman tutkunları bulunuyor. Okuyucular kadar yayıncılar ve birçok koleksiyoneri bünyesinde barındıran derneğin başkanı  Önder Çakı, bir sonraki adım olarak kitapların, çizgi romanla alakası olan film afişlerinin ve orijinal çizimlerin sergileneceği bir müze kurmayı amaçladıklarını duyurdu.

Derneğin üyeleri arasında bulunan ünlü yönetmen Kudret Sabancı, “Çizgi roman çok önemli, her şeyden önce ben sinemacıyım, mesleki olarak önemi var. Çünkü yaptığım iş çizgi romana benziyor. İkisinde de ışık, senaryo, kadraj, diyalog var. Aradaki fark şu sinemada veya filmde paranız kadar hareket ediyorsunuz, çizgi romanda hayal gücünüz kadar.” açıklamalarıyla derneğe destek verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.