Çok İsteseniz Bile Asla Gidemeyeceğiniz 11 Yer

Dünyamız çok güzel bir yer ve herkesin hayalinde mutlaka bir dünya turu gerçekleştirmek vardır. Gelin görün ki size gezdirmeyecekleri ve gezemeyeceğiniz  11 yeri bilin ve adımlarınızı ona göre atın bu ülkelere.

1- Yılan Adası, Brezilya

1

Ada, bir insanı öldürüp derisinin erimesine sebep olacak kadar zehri güçlü binlerce yılana ev sahipliği yapmaktadır. Her bir metrekaresinde ortalama bir yılan bulunan bu adaya bırakılabilecek bir kişinin birkaç günden uzun hayatta kalması imkansıza yakındır. Bu adadaki yılan nüfusundan haberi olmayan binlerce göçebe kuş bu adada dinlenmek için durduğunda binlerce yılan tarafından kısa sürede katledilirler.

2- Lascaux Mağaraları, Fransa

2

İçinde Eski Taş Çağı’na ait tuhaf çizimlerin olduğu 20,000 yıllık bu mağaralara sadece özel seçilmiş birkaç araştırmacı girebilmektedir.

3- Kuzey Sentinel Adası, Andaman Adaları, Hindistan

3

Bu adada günümüz teknolojisini daha önce hiç görmemiş 500 kadar yerli dış dünyadan habersiz bir şekilde yaşamaktadır. Adadaki yaşamın orijinalliğinin bozulmaması için adaya gitmek Hindistan hükümeti tarafından yasaklanmıştır.

4- Qin Shi Huang’ın Türbesi, Çin Halk Cumhuriyeti

4

Her birinin yüz ifadesi farklı olan ve büyük bir gizem taşıyan binlerce adet toprak askerin bulunduğu bu mekana girişler ve araştırmalar Çin Halk Cumhuriyeti tarafından kısıtlanmıştır.

5- Pine Gap, Avustralya

5

İçeri girişlerin yasak olduğu gibi üstünden uçmanın da yasak olduğu gizli bir uydu takip istasyonudur. Avustralya’nın ortasında bulunmasına rağmen ABD hükümeti tarafından da yönetilmektedir.

6- RAF Menwith Hill, İngiltere

6

İngiltere’deki bu hava kuvvetleri üssü dünyanın bilinen en büyük uydu takip ve istihbarat istasyonudur.

7

7- Mezhgorye, Rusya

 

Yakınındaki bölgelerdeki anormal dev kraterlerin varlığı burada yıllardır nükleer çalışmaların yapıldığını gösterir. Sonuç olarak Mezhgorye bölgesi bu dünya için dev bir sır olmaya devam ediyor.

8-  Büro 39 – Oda 39 – 39. Oda, Kuzey Kore

8

Kuzey Kore’de bütün TV kanalları ve radyo kanalları tamamen devletin kontrolü altındadır ve bu aygıtlarla beyni yıkanan vatandaşların internet kullanması yasaktır. İnternetin bile yasak olduğu diktatörlükle yönetilen Kuzey Kore’de kara para aklama ve yolsuzluk gibi işlerin hükümet eliyle sürdürüldüğü düşünülen Büro 39’a girmenin cezası ölümdür ve ceza giren kişinin ailesine de uygulanır.

9- Mount Weather, ABD

9

Büyük bir felaket durumunda seçilmiş elit kişilerin kullanmaları için yapılmış bir yeraltı ve yerüstü yaşam alanıdır.

10- Svalbard Küresel Tohum Deposu, Norveç (Kıyamet Ambarı)

10

Doğal felaketler veya nükleer savaşlar gibi nedenlerle Dünya’daki yaşamın sonunun gelmesi ihtimaline karşın içinde erzaklarla beraber Dünya’daki bilinen bütün bitkilere ait milyonlarca tohumun saklandığı bir yeraltı deposudur.

11-  51. Bölge, ABD

11

Dünyanın en iyi korunan ve en çok gizli tutulan bölgesi olduğu söylenir. ABD başkanı bile ancak özel izinle girebilmektedir ve sebebi ne olursa olsun 51. Bölge’ye izinsiz giren kişiler öldürülürler.

 

 

Kaynak: “neyapneyapma”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.