Usta Yönetmen Coppola’dan Marvel Konusunda Scorsese’ye Destek

Geçtiğimiz günlerde Marvel filmleri hakkında olumsuz eleştirilerde bulunarak yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyen Martin Scorsese’ye, The Godfather serisi ile ünlü yönetmen Francis Ford Coppola’dan destek geldi.

Usta Yönetmen Martin Scorsese’den Marvel Filmlerine Eleştiri Geldi

Usta yönetmen Coppola, Fransa’nın en prestijli sinema ödüllerinden biri olan Prix Lumière’i kabul ederken Marvel filmleri hakkında da konuşmayı ihmal etmedi. Bu filmlerin kendini tekrar eden saçmalıklardan ibaret olduğunu belirten Coppola:

“Martin Scorsese, Marvel filmlerinin sinema olmadığını söylemekte haklı çünkü sinemadan bir şey öğrenmeyi bekleriz; biraz aydınlanma, biraz bilgi, biraz ilham, bir şeyler elde etmeyi bekleriz. Aynı filmi tekrar tekrar izlemekten kimsenin bir şey elde edebileceğini zannetmiyorum. Scorsese, bu filmlerle ilgili sinema bu değil derken kibar davranıyordu. Bu filmlerin değersiz olduğunu söylemedi, ki bunu ben şimdi söylüyorum.” dedi.

Coppola’nın açıklamalarına ilk yanıt ise Guardians of the Galaxy filminin yazarı ve yönetmeni olan James Gunn’dan geldi. “Herkes bu filmleri takdir etmeyebilir, hatta bazı dahiler bile. Ama bu sorun değil” diyerek tartışmanın sürmesini sağladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.