‘Damla Fotoğrafçılığı’ Yapan Sanatçı, Bir Damla İçin Saatlerce Bekliyor!

10 yıldır fotoğrafçılıkla uğraşan Bülent Akarsu, ‘damla fotoğrafçılığı’ yaparken kurduğu düzenekte istediği güzellikte bir kare yakalayabilmek için uzun saatlerini harcıyor.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde yaşayan Akarsu, damlaların düşüş hızını hesaplayan ve fotoğraf makinesinin deklanşörünü cep telefonuna yüklediği program ile çalıştıran bir düzenek kurdu. Evine kurduğu düzenekle en güzel kareleri elde edebilmek için bazen saatlerce beklemesi gereken Akarsu, tutkuyla yaptığı ‘damla fotoğrafçılığı’nı 2 yıldır sürdürüyor.

Türkiye’de az sayıda insanın ilgilendiği ve masraflı bir alan olan ‘damla fotoğrafçılığı’ hakkında Bülent Akarsu, ”örneğin damlayan suyun kıvamını artırmak için yurt dışından özel malzemeler getirtiyorum. Renk vermek için gıda boyaları ile süt gibi sıvılarda kullanıyorum. Her damla karesinin farklı bir özelliği var. Bu iş ebru sanatı gibi. Nasıl ki ebru sanatında oluşturulan bir eserin aynısını bir daha yapmanız mümkün değilse damla fotoğrafçılığında da durum aynı. Çektiğiniz bir kareyi bir daha yakalayamazsınız.” açıklamasında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.