Devlet Tiyatroları Yeni Sezona Hazır! (Perdeler 1 Ekim’de Açılıyor)

Devlet Tiyatroları 2017-2018 sezonu için hazırlıklarını tamamladı. Perdelerini 1 Ekim’de açacak olan Devlet Tiyatrolarında bu sezon ilk etapta 13’ü yerli 18’i yabancı olmak üzere toplam 31 oyunun prömiyeri gerçekleştirilecek.

Devlet Tiyatroları, sezonu Ankara’da 7, İstanbul’da ise 5 yeni oyunla açıyor. Ankara’da sahnelenecek yeni oyunlar: ‘İkinci Katil’, ‘Osmancık’, ‘Şempanzeler’, ‘Yedi Kocalı Hürmüz’, ‘Muhteşem Diva’, ‘İhanet’ ve ‘Anna Karenina’ olurken İstanbul’da sahnelenecek yeni oyunlar ise şöyle: ‘Romeo ve Juliet’, ‘Karmakarışık’, ‘Bayrak’, ‘Günün Çorbası’ ve ‘Avrupa’.


Devlet Tiyatroları yeni sezonunda ayrıca bilet fiyatlarında da değişiklikler yapıldı. 2010 yılından bu yana bilet fiyatlarında artış yapmayan Devlet Tiyatroları, 1 Ekim’de başlayacak yeni sezonda yeni tarifeyi uygulayacak. Fiyatlar ise şöyle:

Büyük oyunlarında, (Ankara, İstanbul ve İzmir) tam 15 lira, indirimli 9 lira.

Müzikal oyunlarda, (Ankara, İstanbul ve İzmir) tam 22.50 lira, indirimli 13.50 lira.

Çocuk oyunlarında, (Ankara, İstanbul ve İzmir) her yer 6 lira.

Büyük oyunlarında, (Bursa, Adana ve Antalya) tam 12 lira, indirimli 7.50 lira.

Müzikal oyunlarda, (Bursa, Adana ve Antalya) tam 18 lira, indirimli 12 lira.

Çocuk oyunlarında, (Bursa, Adana ve Antalya) her yer 4.50 lira.

Büyük oyunlarında (Trabzon, Diyarbakır, Erzurum, Konya, Sivas, Van, Gaziantep, Elazığ, Malatya, Samsun, Çorum, Zonguldak, Kahramanmaraş, Denizli ve Ordu) tam 7.50 lira, indirimli 4.50 lira.

Müzikal oyunlarda (Trabzon, Diyarbakır, Erzurum, Konya, Sivas, Van, Gaziantep, Elazığ, Malatya, Samsun, Çorum, Zonguldak, Kahramanmaraş, Denizli ve Ordu) tam 12 lira, indirimli 7 lira.

Çocuk oyunlarında (Trabzon, Diyarbakır, Erzurum, Konya, Sivas, Van, Gaziantep, Elazığ, Malatya, Samsun, Çorum, Zonguldak, Kahramanmaraş, Denizli ve Ordu) her yer 3 lira.

Devlet Tiyatroları yeni sezon programı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.