Dicle Çiftçi

İsmim Dicle Çiftçi,1989 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunuyum ve İzmir’de yaşıyorum. Resim yapmaya ilkokulda derslerden çok sıkılarak başladım. Defter kitaplarımdaki boş yerlere bir şeyler karalardım. Dönüm noktam ve resim okumamı sağlayan şey liseden sonra ‘’222’’ no’lu resim atölyemdir.

Aklıma gelen fikirleri, beslendiğim durumları not aldığım proje defterlerimi sürekli yanımda gezdiriyorum. Kadın imgesini kendimce sorgulayan işler yapmaktayım. Şu anda ‘’Rutubet’’ adını verdiğim seri tuval üzerine yağlı boya ve kurşun kalem tekniklerinin birleşmesiyle birlikte pek çok kadın portresinden oluşmakta. Resimlerimi,güzellik anlayışının başkaları tarafından belirlenmesi ve bizim bu durumu normalleştirmemiz üzerine eleştirel bir yaklaşımla işliyorum. Kusursuz, çekici, isterik kadın imajı burada yerini karakteristik ve ifadesi güçlü fakat yarım kalmış kadınlara bırakmakta. Çünkü kusur kadını diğer kadınlardan farklı kılan en belirgin özelliktir.

Atölyem yok, odamın bir bölümünü atölye olarak belirledim, orada çalışıyorum. Yaptığım işlerde dönüm noktam ise sanırım sıkılganlığım ve farklı bir şeyler yapma arzusu duymam. Şu anda ileriye dönük istediğim tek şey gerçek bir atölyeye sahip olup, yeni resmime geçmek için son yaptığım resmimin kurumasını beklememek.

11 12 10 9 4 6 5 7 8 3 2 1

1 Yorum

  1. Avatar

    Hbk

    24 Temmuz 2016 en 07:49

    Bi yerde vitiligoyu da işlemişsiniz 😉

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.