Dilem Serbest

Adım Dilem Serbest. 1988 doğumluyum. İstanbul’da Kadıköy’de yaşıyorum. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümü mezunuyum.
Kendimi bildim bileli çiziyorum, çocukken okuduğum kitaplardaki sevdiğim sahneleri çizerdim. Okulum bittikten sonra bunu bir iş olarak yapmaya başladım. Bu işteki ilk dönüm noktam, üniversite değişim programı sayesinde Portekiz’de illüstrasyon dersleri aldığım, illüstratör hocam Rui Vitorino Santos oldu. Deneysel tarzı ve çizim disipliniyle bana yeni bakış açıları gösterdi. İllüstratör olmak istediğimi onun sayesinde fark ettim.
Üniversite sonrasında ise Aylak Adam Yayınları’nın tatlı ekibi ile tanışmak ikinci dönüm noktam oldu. Çünkü öncesinde çizimlerimi bir yerlerde yayınlama konusunda fazla çekingendim, bu tatlı insanlarla çalıştıktan sonra artık illüstratörlüğü profesyonel bir iş olarak yapmaya başladım. Sevdiğim işi yapıyor olmak bana devam etmem için yeterli motivasyonu sağlıyor. Bir de her yıl mutlaka bir ülkeyi gezmeye çalışıyorum ve bu beni o sene içinde çok motive ediyor, şarj olmuş gibi hissediyorum. İhsan Oktay Anar’ın Puslu Kıtalar Atlası kitabındaki “Dünya’nın şahidi olmak” sözünü sanırım mottom yaptım.
Çoğunlukla çocuk kitapları çiziyorum, severek takip ettiğim birkaç dergiye çiziyorum. Bunun dışında bazen daha ticari reklam çizimleri de oluyor. İşlerimin çoğu editöryel olduğu için genelde bir konuya sadık kalarak çiziyorum. Eğer belli bir konu yok ise ilgi alanlarım bana rehberlik ediyor.
İleride kişisel bazı projelerimi gerçekleştirmek istiyorum. Hitap etmek istediğim kitle çocuklar ve ileride yapacağım projelerin de çocuklar ile ilgili olmasını planlıyorum.

dilem-serbest1
dilem-serbest2
dilem-serbest3
dilem-serbest4
dilem-serbest6
dilem-serbest7
dilem-serbest8
dilem-serbest9
dilem-serbest10

dilem-serbest12
dilem-serbest13
dilem-serbest14
dilem-serbest15

dilem-serbest17
dilem-serbest18
dilem-serbest45jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Bir Garip Anadolu Ozanı: Karacaoğlan

Bugüne kadar gelen şiirlerinden, türkülerinden adını bildiğimiz Karacaoğlan hakkında Cumhuriyet'in ilk yıllarına kadar önemli bir bilgi edinilememiştir. Halk edebiyatımızın öteki...

Kapat