Disney Plus’tan Percy Jackson Dizisi Geliyor

Disney Plus, Percy Jackson hikayesi için bir dizi uyarlaması geliştiriyor.

Percy Jackson & Olimposlular” kitap serisinin yazarı Rick Riordan, söz konusu duyuruyu eşi Becky ile birlikte Twitter’dan yaptı. Aylar süren spekülasyonlardan ve Becky Riordan’ın #DisneyAdaptPercyJackson kampanyasını başlatmasından bir hafta sonra, uyarlamanın geleceği açıklandı. Riordan Twitter’dan “Orijinal Percy Jackson kitap serisi baz alınarak, birinci sezonda Şimşek Hırsızı’ndan başlanarak oluşturulacak live-action dizisi konusunda çok heyecanlıyız” dedi.

Dizi hakkındaki ayrıntılar henüz belli değil ancak Fox 21 TV Stüdyoları tarafından üretileceği biliniyor. Dizi, Yunan tanrısı Poseidon’un soyundan geldiğini keşfeden Percy Jackson’ın, tanrılar arasındaki savaşı çözmek için maceraya atılmasını konu alıyor.

Riordan’ın orijinal adıyla “Percy Jackson & The Olympians” kitap serisinin ilk iki kitabı, daha önce 20th Century Fox tarafından bir film serisi olarak uyarlandı. İlk film Percy Jackson ve Olimposlular: Şimşek Hırsızı (2010), ikincisi ise Percy Jackson: Canavarlar Denizi (2013) olarak vizyona girdi. Riordan’ın kitapları 42 dile çevrildi ve ABD’de 30 milyondan fazla sattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.