Dubai’de Denizaltında Otel Deneyimi

Palmiye Adaları, Yelken Otel, dünyanın en uzun binası Burj Khalifa derken Dubai’de inşaat çılgınlığı bu sefer de Deniz Altı Oteli ile devam ediyor. Drydocks World adlı Dubai merkezli şirket Deep Ocean Technology’sine sahip İsviçreli BIG InvestConsult adlı danışmanlık şirketi ile Dubai’de “Water Discuss Hotel” isimli denizaltı otelini inşa etmek için anlaştılar.

Mimarisi

deniz-alti-oteliBu otelin iki bölümden oluşacak. Birinci ölümü deniz üzerinde olacak, diğer ana gövde ise okyanus altında yer alacak. Deniz altı ve üstündeki 2 ana gövde birbirine 3 dik ayakla bağlanacak. Bu ayaklarda hem asansör hem de merdiven olacak.

 

Güvenlik

deniz-alti-oteli-guvenlikSöz konusu okyanus altında bir otel olunca birçoğunuzun ben güvenemem, rahat uyuyamam dediğinizi duyar gibiyim. Bu konuda çok ciddi önlemler planlanıyor. Otelin birçok yerinde kameralar olacak. Ayrıca otel uluslararası deprem ve hava durumu uyarı sistemleri ile donatılacak. Otelin çevresinde denizaltı araçları sürekli hazır ve nazır olacak. Ayrıca her odada mahremiyet de düşünülmüş ve odalar ses geçirmez olarak tasarlanıyor.

 

Mercan Kayalıkları

deniz-alti-otel-manzaraOtelin etrafı mercan kayalıkları ile çevrili olacak. Böylece odanızdan ve dalış yapmak isterseniz dalış esnasında bu eşsiz güzelliğin tadını çıkarabileceksiniz.

 

Odalar

Picture 139Otelin deniz altında yer alan gövdesi okyanustan 10 metre aşağıda konumlanacak. Bu bölümde 21 oda olacak. Burada ayrıca bir dalış merkezi ve bir de bar olacak. Ayrıca bu bölümdeki her odanın deniz altı florası ile çok yakın ama bir o kadar da güvenli teması olacak.

dubai-deniz-alti-oteli-2Özel aydınlatma sistemleri ve oda içinden kumanda edilebilen makro fotografi özelliğine sahip kamera donanımlı minyatür denizaltı araçları sayesinde mikroskobik denizaltı canlılarını bile gözlemleme şansınız olacak.

 

Okyanus Üstündeki Kısımlar

dubai-deniz-alti-oteli-3Otelin üst gövdesi ve onun uyduları okyanustan 5 ila 7 metre yükseklikte konumlanıyor olacak. Restoran ve spa merkezi de burada yer alacak. Ayrıca okyanustan 5 ila 7 metre aşağıda konumlanmış bir restoran ve spa merkezi de bu otelde mevcut olacak. Otelin lobisi ve havuzlarda yine bu bölümde yer alacak. Dalış faaliyetleri ve otelin okyanus altı bölümleri buradaki ekranlardan izlenebilecek. Otelin ana havuzunda deniz suyu kullanılacak. Ayrıca dalış çalışma havuzu da bu bölümde yer alacak. Yine egzotik bahçe de otelin üst kısmında yer alan bölümlerden biri olacak.

dubai-deniz-alti-oteli-4

 

dubai-deniz-alti-oteli-5

kaynak : cokgezenadam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.