Düğün Parasıyla Tekne Alıp Dünyayı Gezen Çift

Belkide hepimizin hayatının bir döneminde aklından geçen tekne alıp işi gücü bırakma fikrini gerçekleştiren bu çiftimiz düğünlerini ertelediler, işten ayrıldılar ve bir tekne aldılar. 29 yaşındaki model ve hava durumu sunucusu Charlie Smith ve 34 yaşındaki nişanlısı mimari tasarımcı Captain, yaşadıkları sıkıcı hayattan vazgeçip denize yol almış.
Çiftimiz 2015 Mayıs ayında evlenmeyi düşünürken hayatlarını radikal bir kararla değiştirmiş, evlerini satıp bundan gelen parayla evlilik için ayırdıkları bütçeyi birleştirip 13 metrelik bir tekne almışlar. Hiç denizcilik deneyimi olmayan çiftimiz kaptanlık ve güvenlik derslerinden sonra yola çıkmış. Mayıs ayından beri teknede olan çift, bu zamana kadar Fransa, İspanya, İtalya, Elba, Korsika, Sardunya, Baleric Adaları ve Barcelona’yı gezmiş ve seyahatlerinin her anını kaydetmişler.
“Hayatımızı daha temiz ve basit hale getirmek istedik. İnsanların evlerini yenileyip çalışırken seyahat fikirlerimizi hep ama hep erteliyorduk. Sırt çantalarımızı alıp dünyayı gezmek ve hostellerde kalmak tam olarak istediğimiz bir ara verme şekli değildi. Tekne ile seyahat aradığımız şeydi.” diyen Charlie ve Captain bu maceralarını instagram üzerinden bizlerle paylaşıyor. Hepimizin kıskançlıkla izlediği çiftimiz artık hayatlarını temiz ve basitleştirilmiş olarak yaşıyorlar.

dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift1
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift2
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift3
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift4
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift5
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift7
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift8
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift9

dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift10
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift11
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift12
dugun-parasiyla-tekne-alip-dunyayi-gezen-cift13

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.