‘Dünya Tiyatro Günü’nde 30 Oyun Ücretsiz Sahnelenecek

Her yıl 27 Mart’ta kutlanan Dünya Tiyatro Günü’nde Devlet Tiyatroları 30 oyunun perdesini ücretsiz açacak.

Dünya Tiyatro Günü’ne özel; Devlet Tiyatroları’nın 10 yerleşik bölgesindeki 20 sahnesiyle Samsun, Elazığ, Kahramanmaraş, Bartın, Aydın ve Rize turne sahnelerinde oyunlar ücretsiz olarak seyirciyle buluşacak.

Çocuklar için de 7 oyunun sahneleneceği Dünya Tiyatro Günü’nde toplam 8 bin 500 kişinin ücretsiz oyun izlemesi hedefleniyor. Ücretsiz oyun biletleri ise Devlet Tiyatoları gişelerinden ve ilgili müdürlüklerden temin edilebilir.

Ücretsiz sahnelenecek oyunlar ise şöyle:

Ankara Devlet Tiyatrosu, “Grönholm Metodu” Büyük Tiyatro Sahnesi’nde; çocuk oyunu “Arkadaş” ve “Yedi Kocalı Hürmüz” Şinasi Sahnesi’nde; çocuk oyunu “Altın Kız” ve “Kaç Baba Kaç” Altındağ Tiyatro Sahnesi’nde; “Eyvah Nadir”i Stüdyo Sahnesi’nde; “Nehir”i Oda Tiyatrosu’nda; çocuk oyunu “Tembel Memiş” ve “Anna Karanina” Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde; İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı “Yanık” Küçük Tiyatro’da ve “Mehmet Akif” de Kahramanmaraş‘ta sahnelenecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosu, “Günün Çorbası” Cevahir Sahneleri Salon 1’de; “Karmakarışık” Cevahir Sahneleri Salon 2’de; “İstasyon” Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde; “Romeo ve Juliet” Üsküdar Tekel Sahne’de ve “Tamamen Doluyuz” Küçük Sahne’de sahnelenecek.

İzmir Devlet Tiyatrosu, “Haydi Karına Koş” Konak Sahnesi’nde ve “Hastalık Hastası” Aydın‘da sahnelenecek.

Bursa Devlet Tiyatrosu, “Bana Mastika’yı Çalsana” Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde; Trabzon Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu “Define Adası” Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde ve “Karanlıkta Komedi” Rize‘de sahnelenecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, “Savaş Alanı Gibi Kadın” Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesi’nde ve “Ruhlar Gelirse” Samsun‘da sahnelenecek.

Antalya Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu “Midas’ın Kulakları” Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Sahne’de; Erzurum Devlet Tiyatrosu, “Dış Ses” Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde; çocuk oyunu “Pinokyo” ve “Mösyö De Pourceaugnac” Bartın‘da; Konya Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu “Elmadaki Barış” Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde; Sivas Devlet Tiyatrosu, “Kendime Kıyamam” Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde; Van Devlet Tiyatrosu, “Tek Daire İki Aile” oyunu Elazığ‘da seyirciyle buluşacak.

Romeo ve Juliet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.