Dünyaca Ünlü Bas Bariton Shenyang 6 Mart’ta İş Sanat Sahnesinde!

Dünyaca ünlü bas bariton Shenyang, Mart’ın ilk haftasında İş Sanat’ın konuğu oluyor. Daha önce Bach, Mozart, Rachmaninov ve Mahler gibi ünlü sanatçıların bestelerini seslendiren Shenyang; 6 Mart akşamı Borusan Quartet ile Franz Schurbet’in Die Winterreise eserinden seçkiler sunacak. Orijinali piyano ve bas bariton için bestelenen eser, Shenyang ve Stradivari Yaylı Quartet için Piotr Skweres tarafından tekrar düzenlenmişti.

 

Çin kökenli bas bariton Shenyang, henüz 23 yaşında katıldığı BBC Cardiff Yarışması’nda “Dünyanın En İyi Şarkıcısı” seçilerek adından sıkça bahsettirdi. Şanghay Konservatuarı’ndaki ilk çalışmalarının ardından; Julliard’ta eğitim aldı ve Salzburg Young Artist Project ve Metropolitan Opera Lindemann Young gibi prestijli topluluklarda yer aldı. Ünlü müzisyen 2008’de Borletti – Buitoni Trust Ödülü’ne, 2010 yılında da Montblanc Beyaz Geceler Festivali’nin Yeni Yıldız Sesleri’ne layık görüldü.

 

 Shenyang’ın, Schurbet’in Die Winterreise eserini Borusan Quartet ile birlikte seslendirmesi de oldukça önemli.  Eser, Stradivari Quartet’ten sonra ilk defa Borusan Quartet ile tekrar seslendirilmiş olacak.  6 Mart, saat 20:30’da İş Sanat sahnesinde gerçekleşecek konser dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.