Dünyaca Ünlü Punk Grubu ‘Sex Pistols’ın Eşyaları ‘Punk Kültüründeki Yozlaşma’ İçin Yakıldı!

Dünyanın en ünlü punk grubu ‘Sex Pistols’ın eşyaları, uzun yıllar grubun menajerliğini yapan Malcolm McLaren’in oğlu Joe Carre tarafından ‘punk kültüründeki yozlaşma’ya dikkat çekmek amacıyla yakıldı.

İngiliz grubun 5 milyon sterlin (20 milyon TL) değerindeki tüm eşyalarını Londra’nın Thames Nehri’nde yakan Joe Carre, punk müziğin moda dünyasında değersiz şekilde kullanıldığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Punk, değişimin bir parçası olmak demekti, şu an ise bir müzede sergilenen havalı parçalar veya insanların konsept olarak kullandıkları bir şey haline geldi. Görüyorum ki punk kültürü günümüzde artık popüler kültürün bir parçası, yani anlamını kaybetti”

Joe Carre, Sex Pistols’ın ünlü ‘Anarchy in the UK’ şarkısının 40’ıncı yılı anısına Londra’da gerçekleştirilen Punk London etkinliklerinde grubun plaklarını, Johnny Rotten ile Vivenne Westwood’un kıyafetlerini ve Sid Vicious bebeğini ateşe verdi. Tüm eşyaları ateşe verilen Sex Pistols grubu, 1975-1978 yılları arasında aktif müzik yapmış, tek stüdyo albümleriyle ise  2003 yılında Rolling Stone dergisinin yayınladığı “tüm zamanların en iyi 500 albümü” listesinde 41’inci sırada yer almıştı.

sex-pistols-1

sex-pistols-2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.