Dünyada En Çok Turist Çeken Birbirinden Farklı 10 Yer

Dünyanın her köşesinde görülecek yerler, keşfedilcek mekanlar, gezilecek tarihi yerler vardır. Herkes sehayat rotalarında ilk önce gidecekleri yerlerdeki önemli yapılara, meydanlara, caddelere bakar. Peki bu yerlerden hangileri en çok turisti çekiyor? Dünyada en çok turist çeken birbirinden farklı yapıları bu yazıda birleştirdik.

10. Grand Central Terminali

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı

New York şehrinin Manhattan adasındaki Midtown Manhattan bölgesinde yer alan bir gar binasıdır.  21.600.00 ziyaretçi gelmektedir.

9. Niagara Şelalesi

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı1

3 büyük şelaleden oluşan Niagara Nehrin Kuzey Amerika’nın doğusunda bulunur. Kuzey Amerika’nın en büyük şelalesidir. Buraya 22.000.000 ziyaretçi gelmektedir.

8. Sensoji Tapınağı

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı2

Tokyo’daki en eski dini tapınaktır. Sensoji tapınağı şehirdeki en popüler Budist noktasıdır. Yıllık ziyaretçi sayısı 30.000.000’dir.

7. Meiji Tapınağı

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı3

Bu tapınak İmparaor Meiji ve İmparatoriçe Shoken’e adanmıştır. İmparatorun ölümünden sonra 1914 yılında yapılan bu tapınak onun hala yaşadığını göstermek adına inşa edilmiştir. Yıllık 30.000.000 ziyaretçi gelir.

6. Las Vegas Caddesi

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı4

ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan Mojave Çölü üzerinde kurulu, eğlencesiyle ünlü kenti Las Vegas 30.500.000 ziyaretçi oranıyla dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir.

5. Union Caddesi

 

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı5

1908 yılında açılmış olan bu istasyon başkent Washington’ın ana tren istasyonudur. Dünyanın en güzel tren istasyonlarından biri olan Union, yılda 40 milyon kişiyi gidecekleri yerlere ulaştırmaktadır.

4. Central Park

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı6

Central Park, Amerika’nın New York City şehri Manhattan içinde yer alan büyük bir parktır. Yıllık ortalama 25 milyon ziyaretçisiyle Central Park, Birleşik Amerika’da en çok ziyaret edilen kent parkıdır.

3. Times Meydanı

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı7

Times Meydanı Broadway, 7. Cadde ve 42. Sokağın kesişmesinden oluşmuştur. Coğrafi olarak şehrin kalbi olduğu gibi manevi olarak da şehrin kalbi olarak kabul edilir. Her yıl 50 milyon ziyaretçi alır.

2. Zocalo Meydanı

dunyada-en-cok-turist-ceken-birbirinden-farkli-10-yapı9

Dünyanın dördüncü en büyük meydanı olan Zocalo şehrin tarihi merkezi için bir başlangıç noktasıdır. Azteklerden beri sahip olduğu önemi korumaktadır. Yıllık ziyaretçi sayısı 85.000.000’dir.

1. Kapalı Çarşı

kapalıçarşı2

İstanbul Beyazıt’ta semtin ortasında yer alan dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biridir. Gün içerisindeki en yoğun zamanlarda yarım milyona yakın insanın olduğu söylenir. Yılda 91 milyon turisti ağırlayan çarşı, dünyanın en fazla ziyaret edilen turistik mekanıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.