Dünyanın En Büyük Leonardo Da Vinci Sergisi İstanbul’da Açılıyor!

Dünyaca ünlü İtalyan ressam Leonardo Da Vinci’nin şimdiye kadarki en büyük ve kapsamlı sergisi aralık ayında İstanbul’da açılıyor.

Belçika’da prömiyerini yapan dünyanın en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi ‘Leonardo Da Vinci Expo’ ikinci durağı olarak İstanbul’a geliyor. Rönesans döneminin önemli ressamı yalnızca sanat alanında ürettiği eserlerle değil bilime olan ilgisi ve bilimin farklı alanlarındaki yetkinliğiyle de tanınıyordu. Bir ressam, mimar, mühendis, filozof, müzisyen ve daha pek çok alanda ünvan sahibi olan Leonardo Da Vinci’nin eserleri İstanbullu sanatseverlerle 14 Aralık’ta buluşuyor.


‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ adıyla Maslak UNIQ Müze’de açılacak olan sergide; Leonardo Da Vinci’nin orijinal eskizler yardımıyla hazırlanan 100 replikası ve sanatçıya ait el yazması, tablo ve çizimler yer alacak.

7 Nisan 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek sergide; Leonardo Da Vinci eserlerinin yanı sıra dahi sanatçıdan ilham alan Donatello, Raphael gibi Rönesans döneminin diğer sanatçılarına ait örnekler ve orijinal belgeler de incelenebilecek.

Da Vinci Alive Sergisi – Floransa

1 Yorum

  1. Avatar

    Saniye Balcı

    12 Kasım 2017 en 18:29

    Harika bir haber. Muhteşem, heyecanlandım. Gerçekten çok mutlu oldum. Bursa Mudanya’dan kesin geleceğim. Teşekkür ediyorum emeği geçen herkese. ❤

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.