Dünyanın En Popüler 100 Kenti Listesinde Türkiye’den 4 Şehir Yer Aldı!

Euromonitor adlı Londra merkezli araştırma grubu tarafından hazırlanan, turistler için dünyanın en popüler 100 kenti listesinde Türkiye’den de 4 şehir yer aldı.

İstanbul, listede 15. sırada yer alırken Türkiye’den belirlenen diğer popüler şehirler Antalya, Edirne ve Artvin oldu. Antalya listeye 29. Edirne 68. Artvin 85. sıradan giriş yaptı. Euromonitor tarafından 100 ülkede yapılan araştırmalar sonucu belirlenen listenin ilk üç sırasında Hong Kong, Bangkok ve Londra bulunuyor. İlk 10’daki diğer şehirler ise; Singapur, Makao, Dubai, Paris, New York, Shenzhen ve Kuala Lumpur.

Listeyle ilgili yayımlanan raporda, terör saldırıları nedeniyle dünya genelinde çeşitli kentlerin turizm açısından olumsuz etkilendiği belirtildi. Avrupa’da Brüksel, Paris, Nice ve İstanbul saldırılardan etkilenen kentlerden bazıları olarak rapordaki yerini aldı.

Raporda, Türkiye’den Artvin ilinin de listede yer almasına dair ‘ Gürcistan’dan gelenler arasında popüler olması nedeniyle turizm açısından çekici olması’ sebep olarak gösterildi.

Artvin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.