Düşünce ve Mekan Algısına Dair ‘Hatırlamak – Unutmak’ Temalı Atölye 30 Eylül’de Studio-X’te!

‘Hatırlamak – Unutmak’ teması kapsamında Orkunt Turgay’ın atölye yürütücülüğünü üstlendiği “Düşüncelerin Gerçekleşmesine Aracılık Eden Mekân Kavramının Bellekteki Davranışsal ve Algısal Yansımaları”, başlıklı atölye 30 Eylül 2017 saat 15.00-19.00 arası Studio-X İstanbul’da.

İstanbul merkezli bir deneyim aktarım alanı olan self-service art, Ayça Ceylan & Pınar Derin Gençer küratörlüğünde, belirlediği temaları performans, atölye, sergi ve sanatçı konuşmaları üzerinden inceliyor.


Bu atölyede katılımcılar, mekanda geçirilen zamanı, edinilen deneyimi analiz ederek düşüncenin bir mekan içerisinde nasıl şekillendiğini ve söz konusu mekana nasıl yansıdığını inceleme imkanı bulacak. Mekanın somut ve soyut niteliklerinden yola çıkarak, duygularımızın etkisiyle mekana dair bazı şeyleri nasıl ‘hatırladığımız’ ve bazı şeyleri de göz ardı ederek nasıl ‘unuttuğumuz’ deneysel bir süreçten geçecek. Atölyeye katılım ise 20 kişi ile sınırlı olacak.

Atölyelerin ayrıntılı program ve içeriklerine  www.selfserviceart.com ve www.studio-xistanbul.org  adreslerinden ulaşabilir, atölyelere kayıt yaptırmak ve gerekli malzemelerle ilgili bilgi almak için [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.