Ece Gürlü

Adım Ece Gürlü. 22 Ekim 1988 tarihinde İstanbul’da doğdum. 2008-2012 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf ve Video bölümünde eğitim aldım. Mezun olduktan sonra moda ve fotoğraf alanında çalışırken kendimi Photomanipulation ve Cinemagraph alanında geliştirerek eğitim vermeye başladım. Bu süreçte beyaz ve high-key kullanımını güçlendirerek minimal kadrajlarla kendimi geliştirmeye devam ettim. Gelişim sürecindeki çalışmalarımda piyasa işi yapmak yerine, kendimi yansıtabileceğim işler üretmeye karar verdim. Türkiye dışında İngiltere ve İtalya’daki dergilerle de çalışıp, çeşitli reklam ajanslarına Art Director ve Creative Director olarak destek oldum. Çoğunlukla gördüğüm rüyalardan etkilenip notlar alıyorum, minimal kadrajlarla birleştirip çekimlerimi gerçekleştiriyorum. Photomanipulation ve Cinemagraph alanında üretmeye devam ederken bu alanda akademik kariyerimi sürdürüyorum. 2015 yılında erkek arkadaşımla açtığım reklam ajansında kendi çizgimle devam ediyorum.
İlham aldığım sanatçılardan bazıları; Diane Arbus, Grete Stern, John Heartfield, Andre Masson, Salvador Dali, Oleg Dou, Naoto Hattori, Nick Night, Mert&Marcus ve sürekli takip ettiğim sanat galerisi LastRites Gallery NYC.
Bu hayattaki mottomun oluşmasında Ansel Adams’ın “You don’t take a photograph, you make it” sözü ve Henry Peach Robinson’ın “The means of producing pictures in our art (photography) are as good as those of paintings in Raphael’s time” sözleri etkili oldu ve çalışmalarıma bu şekilde devam ediyorum.

ECE GÜRLÜ’YE AİT ÇALIŞMALAR

o2


x6

x5

x4

x3

PURP I from Ece Gürlü on Vimeo.

x2x1w6s1e4b1e1

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Fotoğraflar Hep Geçmişi Anlatır, Geçmiş İse Acıyı Yükler Bedene / Roman Vishniac

Yaşam sürekli yeni olana dair anlar yaratsa da,  geçmiş acı bir hatıra olarak her daim bellekte yer edinir. Bellekte yer...

Kapat