Efsanevi Müzik Grubu ‘ABBA’ Yıllar Sonra Bir Araya Geliyor!

1982 yılında dağılan efsanevi müzik grubu 34 yıl sonra müzisyen Simon Fuller’in projesi için yeniden bir araya geliyor.

1972 yılında kurulan ve 1982 yılına kadar varlığını sürdüren grup, etkin olduğu dönemin efsanesi haline geldi. 1974 yılında katıldıkları Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘Waterloo’ adlı şarkılarıyla birinci olan grup, tüm dünyada tanınmaya başladı. Çıkardıkları albümlerle müzik kariyerlerinde hızla yükselen grubun 1980 yılında Lasse Hallström tarafından sinema filmleri çekildi. ABBA:The Movie adlı filmde grubun üyeleri rol alırken, çeşitli konser görüntüleri ve özel çekimler de film dahilinde izleyici ile buluştu.

Ve uzun yılların ardından müzisyen Simon Fuller’in dijital ve sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak gerçekleştireceği yeni projesi için bir araya gelen grup, proje ile beraber yeni nesillere daha önce duyulmamış ve hissedilmemiş şekilde temas etmeyi hedefliyor.

Detayların 2017 yılında açıklanacağı proje hakkında Simon Fuller “Abba üyeleri ile geçen birkaç aydır yeni fikirler üzerinde çalışmak benim için büyük bir heyecan. Yeni teknolojik dünyaya açılıyoruz. Bu da bizim, daha önce hayal edemeyeceğimiz şekilde eğlencenin yeni biçimlerini yaratmamıza izin veriyor.” açıklamasını yaparken, grubun üyelerinden Benny Andersson ise proje hakkında “Geleceğin sınırsız olanakları bize ilham veriyor ve yeni yaratılan şeylerin parçası olmayı seviyoruz.” ifadelerinde bulundu.

abba-kapak

abba-3

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.