Ekin Büyükşahin

Adım Ekin Büyükşahin. 1985 yılında Ankara’da doğdum, şu an İstanbul’da yaşıyorum. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi – Viyola Sanat Dalı 2008 yılı mezunuyum.
Çocukluğumdan bu yana kendimi görsel sanatlara yakın ve yatkın hissettim. Çizim yapmaya başladığım zamanlar için kesin bir tarih veremem ama çocukluğumdan beri çizmeyi hep çok sevdim. Üniversitenin ilk yıllarında ise eğitimimle eş zamanlı olarak çalışmalarıma hem fotoğraf, hem de illüstrasyon alanında daha çok ağırlık verdim ama cesaretimi toplayıp yaptığım illüstrasyonları Ekinakis adı altında toplayıp 2013’te paylaşmaya başladım. Çalışmalarıma başlamadan önce kafamda yapacağım iş için bir çerçeve oluşturuyorum. Daha sonra bu çerçevenin içini detaylarla dolduruyorum. Bazen önceden karar verdiğim fikirleri uyguluyorum, bazen de çalışma esnasında spontane fikirler doğuyor, ben de yaptığım iş beni nereye çekiyorsa oraya gidiyorum.
“The Tiplers Family” adında bir karakter serisi yarattım ve çalışmalarım şu an için bu serinin devamı niteliğinde. Genel olarak insan ve hayvan portreleri çalışıyorum.
Küçükken tanık olduğum bir manzara sonrasında fark ettim ki insan sevdiği işi yaptığı zaman kendini daha verimli, daha huzurlu hissediyor. Ev hayatında, özel hayatında ve sosyal hayatında daha sağlıklı ilişkiler kurabilen bir birey oluyor. O yüzden sanırım mottom: Sevdiğin işi yap!
Annem ve babam hayatım boyunca aldığım her kararda yanımda oldular ama yaşantıma müzikle devam etmemi daha çok istiyorlardı. Bu yolu seçtiğimde kafalarında bazı soru işaretleri vardı. Onlara, bu işi yapmayı ne kadar çok istediğimi kanıtlayabildiğim dönem benim ve işim için dönüm noktası oldu sanırım. Bana güvendiklerini bilmek, arkamda olduklarını hissetmek ve beğenilerini kazanmış olmak belki çocuksu içgüdülerimin eseri ama benim için bir o kadar da gurur verici oldu.
Yaptığım işi sürdürmekteki en büyük motivasyonum tabii ki hayallerimi gerçekleştiriyor olmak. Ne şanslıyım ki, hayallerimin peşini bırakmamam için bana en başından bu yana destek olan erkek arkadaşım Turgut’la beraber Mart 2014’te Kadıköy’de kurduğumuz atölyemizde çalışıyoruz, güzel bir şeyler üretmek için bir arada aynı ortamı paylaşıyoruz. O yukarıda müzik yazarken, ben aşağıda suluboya yapıyor oluyorum mesela.  Bu sahip olduğum şey bence çok değerli. Ek olarak; yaptığım işlerle hiç tanımadığım bir sürü insanın hayatında bir yere dokunuyor olmak tarifsiz güzellikte bir his yaratıyor içimde, düşündükçe memnun oluyorum.
Gelecek için tabiki çok fazla hedefim ve isteğim var, bazılarını gerçekleştirdim, bazılarına ise çok yakınım. Ama nedense en büyük hayalim, hikayesi ve illüstrasyonları bana ait olan bir çocuk kitabı yayınlamak.

EKİN BÜYÜKŞAHİN’E AİT ÇALIŞMALAR

ekin-buyukahin11

ekin-buyuksahin3
ekin-buyuksahin4

ekin-buyuksahin5
ekin-buyuksahin6
ekin-buyuksahin7
ekin-buyuksahin8
ekin-buyuksahin9
ekin-buyuksahin10
ekin-buyuksahin12
ekin-buyuksahin13
ekin-buyuksahin14
ekin-buyuksahin15
ekin-buyuksahin16
ekin-buyuksahin17

ekin-buyuksahin18

ekin-buyuksahin19
ekin-buyuksahin20
ekin-buyuksahin21

ekin-buyuksahin22
ekin-buyuksahin23

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.