Ekmek Kızartma Makinesinin Ultrasonik Temizlik Yapan Tasarımı: Toasher

Toasher

Minimalizm hayatımıza kattığı sakinlik, dinginlik, sadelik ve kolay yaşam tarzı ile her geçen gün daha da vazgeçilmez hale geliyor. Sade ve az eşya ile yaşamak, insan yaşamını olumlu yönde etkileyen etmenlerden bir tanesi. Eşyaların az olmasının yanında, az yer kaplaması da tasarımı ve işlevi kadar önemli hale geldi. İşte tam burada endüstriyel tasarımın hayatımızdaki yeri bir kez daha önem kazanıyor.

Tasarımcı Lin Shuo De, tamda bu alandaki ihtiyaçlara cevap verir nitelikte bir tasarımla hayatımızı kolaylaştırmak istemiş. Ekmek kızartma makinesini andıran ultrasonik yıkama özellikli bulaşık yıkama makinesi Toasher, küçük ev aletlerinin temizlenmesinde çözümler sunuyor.

Adından da anlayabileceğimiz gibi sadece ekmek kızartma makinesi kadar yer kaplayan Toasher, kullanım olarak da yine benzer işlevlere sahip. Ekmek dizer gibi bulaşıkları makineye yerleştirip, yanında bulunan kolu aşağı indirmeniz gerekiyor.

En önemli özelliği su tesisatı gerektirmemesi olan makinenin, içinde yer alan hazneye bulaşıkları yerleştirdikten sonra su eklenmesi yetiyor. Ultrasonik bir dönüştürücü ile temizlenen bulaşıklardan çıkan atık suyu ise kullanıcının boşaltması gerekiyor.

Ses dalgalarını kullanarak yoğun bir temizleme sağlayan ultrasonik sistem, Toasher’ın deterjan kullanmadan temizleme yapabildiğini gösteriyor. Toasher, tasarımcı Lin Shuo De’nin minimal tarzları sevenler, kapsül evler ve küçük yapılar da yaşamını sürdürenler için kolaylık sağlayan endüstriyel tasarım harikası diyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.