Elif Sanem Karakoç

1990 yılında İstanbul’da doğdum. Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden mezun oldum. Fotoğrafa 14 yaşımda basladım. İllüstratör babamın, grafiker ağabeyimin sayesinde her zaman grafik ile iç içe oldum. Bunu fotoğraflarıma yansıtabilmek beni mutlu ediyor.
Analog ve dijital calışıyorum. İki disiplinin de kendi tadı olduğunu ve tekniğin çekilen fotoğrafın hissiyatını değiştirdiğini düşünüyorum.
Hayattaki küçük anlardan ve detaylardan etkileniyorum ve bazen bir konu belirlemeden, bazen belirleyip üzerinde çalışarak iş üretiyorum.
Her türlü fotoğrafı çekmeyi seviyorum. Bana güzel gelen, görünce bakakaldığım, beni heyecanlandıran detayları ve çerçeveleri kaydetmek mutluluk veriyor. Kurgu yapmak da, bilmediğim bir yerde sokak fotoğrafı çekmek de, bir manzarayı kaydetmek de, otoportre çalışmak da aynı oranda keyifli.
Olabildiğince anı yaşamaya çalışıyorum ve küçük şeylerden mutlu olmak gerektiğine inanıyorum.
İnsan, hayatını sevdiği işi yaparak sürdürebilmeli. Umarım sanat bir gün insanlığı kurtaracak ve bunu düşünmek içimi rahatlatıyor.
Hayal ettiğim ve henüz gerçekleştiremediğim tüm projelerimi hayata geçirmeyi ve Dünya gezegenini karış karış dolaşmayı istiyorum.
Ayna karşısında kendi kendini yaşlı bir kadına dönüştürüp otoportreler çeken Kyoko Hamada, güçlü ve rahatsız edici heykelleri ile Gehard Demetz, karanlık fotoğrafları ve başarılı kurgularıyla Evelyn Bencicova beni bu aralar çok etkiliyor. Teknoloji sayesinde her gün onlarca yeni sanatçının işleriyle tanışma fırsatımız oluyor ve bu denli yetenekli insanları görebilmek bana ilham veriyor.

ELİF SANEM KARAKOÇ’A AİT ÇALIŞMALAR

elif-sanem-karakoc1


elif-sanem-karakoc2 ElifSanemKarakoc_2

elif-sanem-karakoc4

elif-sanem-karakoc5

elif-sanem-karakoc6

elif-sanem-karakoc6

elif-sanem-karakoc7

elif-sanem-karakoc8

elif-sanem-karakoc9
elif-sanem-karakoc10


elif-sanem-karakoc11

elif-sanem-karakoc12

elif-sanem-karakoc13

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.