Emre Temiz

Adım Emre Temiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünden mezun oldum. Uzun zamandır şarkılar yazmakla meşgulüm. Müzikle ilgilenmeye lise yıllarında başladım. 17 yaşında kendi çabamla gitar çalmayı öğrenmeye çalıştım ama başarılı olduğumu pek söyleyemem. Sanırım içimde hep şarkı yazma isteği olduğu için enstrüman çalışmak biraz sıkıcı geldi. Hala da öyle geliyor.
Alternatif bir pop müzik yapıyorum. İnsanlar “pop” kelimesini duyunca genelde biraz irkiliyorlar. Bağımsız bir müzisyenin kendi müziğini böyle tanımlaması çoğu insana tuhaf geliyor sanırım. Etiketleri sevmiyorum. Önemli olan tarz kavramını dolduran etiketlerden çok müziğin tınısı ve şarkı yazarının şarkılarını yazarken güttüğü estetik kaygılar. Ben de sadece bu kaygılar doğrultusunda şarkılar yazmaya çalışıyorum.
Bağımsız bir şarkı yazarı olarak müzik adına bir şeyler yapmak kolay değil. Bu yüzden henüz bir albümüm yok. Şarkılarımı evde kaydederek Soundcloud üzerinden insanlarla paylaşıyorum.  Çok kalabalık değiliz ama yavaş yavaş çoğalıyoruz. Dinleyen insanlarla aramızda güzel bir bağ oluşuyor. Bunu deneyimlemek harika bir duygu. Bir şarkı yazarı olarak bu alanda bir dönüm noktası yaşarsam eminim fitili ateşleyen şey bu duygunun bana verdiği umut olacak.
Şarkı yazarken, yazdığım şarkıları sahnede insanları söylerken mümkünmüş gibi hissediyorum. Müzik yapma halini devam ettirdiğim sürece hiçbir şeyden zarar görmeyeceğime inanıyorum sanırım. Dünya bütün pislikleriyle aklımın dışında kalıyor. Bunu bir kere hissettikten sonra peşini bırakmak kolay değil.
Hedeflerimle hayallerimi birbirinden ayırıyorum. Müzik yapmaya devam edebilmek en büyük hedefim. Hayal kurma konusunda daha temkinliyim ama açıkhavada bir konser vermek isterim. Hem neden olmasın?

EMRE TEMİZ’E AİT ÇALIŞMALAR

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.