EN İLGİNÇ BEŞ KARAVAN

Farkında mısınız; nasıl geçiyor günlerimiz, günleriniz? İşe ya da okula git, eve geri gel, biraz kitap oku, biraz facebook, biraz instagram vs. Ancak her ne yaparsak yapalım doğadan uzakta ve dört duvar arasındayız. Bir kutuya hapsedilmiş gibiyiz hepimiz. Ne yazık ki, şu an için bundan kurtuluşumuz da yok. Ama hayal kurabilirsiniz. Küçük bir karavanınız olduğunu hayal edin, doğa ile iç içe yaşayabilirsiniz. Düşünmek bile yüzünüzde anlamsız bir tebessüme neden oluyor değil mi? Öyleyse, gelin hep beraber dünyanın dört bir yanından farklı karavanlara bir göz atalım.

en-ilginc-bes-karavan-1

İki Katlı Karavan
Londra’nın iki katlı otobüslerinden birinin karavana dönüştürülmüş hali. Biraz daha renkli ve bakımlı olabilirmiş.

en-ilginc-bes-karavan-2

Tek Kişilik Karavan
Yalnız kalmak isteyenler için birebir olan bir karavan modeli. Sadece tek kişinin barınabileceği kadar bir alan sunuyor. Ancak “vintage” tasarımının harika olduğunu söylemeliyim.

en-ilginc-bes-karavan-3

Karpuz Karavan
Sınır tanımayan, çok yaratıcı bir tasarım. Bir karavan daha sanatsal nasıl görünürün cevabı bu olsa gerek.

en-ilginc-bes-karavan-4

The Sealander
Hem karavan hem bot, ikisi bir arada. Bir göl kenarına tatile gittiğinizde karavanınızla göle de açılabileceğiniz, müthiş bir araç; The Sealander.

en-ilginc-bes-karavan-5

Bike Camper
Kevin Cyr tarafından dizayn edilen bu karavan, aynı zamanda fit kalmak için biçilmiş kaftan.

en-ilginc-bes-karavan-6

VW T2 Caravan
Ve bonus, birçoğumuzun hayalinde ilk sırada yer alan VW T2. Hippie ruhunun vazgeçilmez parçası. Tek başına bir sanat eseri. Bahsetmeden geçemezdik.

Karavanlar, insanoğlunun anlamsız kalabalıktan kaçarken yanında bulundurduğu suç ortaklarıdır.

Bünyamin Özcan

Pamukkale Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, İngilizce Öğretmeni. Edebiyat seven, fotoğraf çeken, doğa ile içi çe olmayı seven bir Sanat Karavanı yazarı. Amatör olarak tiyatro ve pantomim ile uğraşmışlığı var. Dolayısıyla tiyatro oyunları izleyip, eleştirmeyi sever. Hayatın anlamını kitaplarda aramaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.