Erdil Yaşaroğlu’nun Oyun’u

Kendisini, eğlenceli ve hayatındaki dertlerini esprili bir dille anlattığı karikatürleriyle tanıdığımız Erdil Yaşaroğlu, bu defa karşımıza ilk kişisel heykel sergisi “Oyun” ile çıkıyor.

Dünyanın en büyük karikatürünü 2012 yılında tamamlayarak Guinness Dünya Rekorları listesine girmeyi başaran sanatçı, 12 yaşından bu yana çizimler yapıyor. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde tamamlayan Yaşaroğlu, bu defa heykel dalındaki eserlerini sergilediği ilk kişisel sergisi ile bizlere diğer bir yanını daha gösteriyor.

Sergide oyun kavramının çocukluğumuzdan kalma bir tür etkinlikten çok, yetişkinler olarak hayata dayanma gücümüzü artıran bir kaçış olarak nitelendiren sanatçı, her yaştan kişiyi Oyun’a davet ediyor. Karikatürlerindeki esprili dilin aksine heykellerinde yeni bir form ile izleyicinin karşısına çıkıyor.

3 Eylül’de Yapı Kredi Bomontiada’da  açılan sergide sevimli ve renkli heykellerin yanı sıra; Erdil Yaşaroğlu’nun desenleri, kâğıt işleri ve karikatür üretimindeki yaratıcı süreçlerini anlatan filmler yer alıyor. Ayrıca sanatçının katılacağı konuşmalar ve atölyeler de sergi programına dahil. Bu eğlenceli sergiyi ziyaret etmek isteyen sanatseverler için son tarih 3 Kasım!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.