Erhan Cihangiroğlu

Adım Erhan Cihangiroğlu. 1983 İstanbul doğumluyum. Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliğinde iki yıl okuduktan sonra Doğuş Üniversitesi’nde burs kazandım ve Görsel İletişim Tasarım bölümünü bitirdim. Bu süre içinde aynı zamanda Grafik Tasarım bölümünde yan dal yaptım.
Çizim hayatım boyunca hep oldu. Her şey çocukluk dönemimde izlediğim çizgi film karakterlerini ezberleyip çizmemle başladı. Çizdiklerimi sağa sola atmaktan vazgeçmem 2012 yılında oldu.
Resme başlarken bugün ne çizsem diye başlamıyorum. Genel olarak bazı duygular, hisler, sahneler aklıma gelir, bir kenara onları not alırım ve bunları zamanla resmetmeye çalışırım. Çalışmalarımda, duygu ve hislerin oluşturduğu sahneler genel olarak doğa insan ilişkisi, insanın yalnızlığı gibi kompozisyonlar içeriyor. Resimlerimdeki karakterlerin izleyiciye bakmasını önemsiyorum bu sayede resimlerimin izleyici ile duygusal bir bağ kurduğuna inanıyorum.
Mottom samimiyet, çünkü değerlidir. Bu hissiyatla yapılan her işin eninde sonunda hak ettiği yere ulaşabileceğidir. Bu işteki dönüm noktam kendi hikayelerimden oluşturacağım bir hikaye kitabı olabilir.
Üretkenliğimdeki itici gücüm, metaforların gücüne inanmam ve hayalleri sahnelemeyi seviyor olmam. İnsanın derinlerdeki duygularını merak eden yapım ile bunların izini araştırırım. Hedeflerim arasında resimlerimi daha çok insana ulaştırmak için yurt içi ve yurt dışı sergiler açmak var.

ERHAN CİHANGİROĞLU’NA AİT ÇALIŞMALAR

erhan-cihangiroglu13
erhan-cihangiroglu12
erhan-cihangiroglu11
erhan-cihangiroglu10
erhan-cihangiroglu9
erhan-cihangiroglu8
erhan-cihangiroglu7
erhan-cihangiroglu6
erhan-cihangiroglu5
erhan-cihangiroglu4
erhan-cihangiroglu3
erhan-cihangiroglu2
erhan-cihangiroglu1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.