Erman Çelik

Adım Erman Çelik. 20 Ağustos 1989 doğumluyum. Rize’de yaşıyorum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Rize’de tamamladım. Özyeğin Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunuyum. Kısa bir süre İstanbul’da özel bir şirkette çalıştıktan sonra Rize’ye ailemin yanına döndüm.

Fotoğraf serüvenim 2009 yılında, yani üniversitenin ilk yıllarında ilk DSLR makinemi almamla başladı. Doğruyu söylemek gerekirse, o güne kadar fotoğraf hakkında pek bilgi sahibi değildim. Bu konuda eğitim almak yerine her şeyi kendim deneyerek, elimdeki makineyi kurcalayarak, okuyarak ve araştırarak öğrenmeyi tercih ettim. Hala öğrenmem gereken çok şey olduğunu biliyorum ve her geçen gün kendimi geliştirmek adına bir şeyler yapmak bana keyif veriyor.

Fotoğrafın, hayatımın büyük parçasını oluşturmasında yaşadığım coğrafyanın etkisi çok büyük. Doğa benim tek ilham kaynağım ve bunu fotoğraflarıma yansıtmayı seviyorum. Zamanımın büyük bir kısmını yemyeşil vadilerde, patikalarda, sisli ormanlarda, dağlarda ve yaylalarda geçirdiğim için fotoğraf konusunda bolca malzemeye sahibim diyebilirim. Çekeceğim konuları önceden belirlemiyorum. Genelde spontane olarak trekking için yola çıkıyorum ve kendiliğinden gelişiveriyor. O an gözüme ne hoş geliyorsa. Doğada olmak çok güzel bir his. Bunu insanlarla paylaşmak da öyle. Instagram buna önayak olan araçlardan biri ve benim için de dönüm noktası niteliğinde. Çektiğim fotoğrafları başka insanlarla paylaşmak ve onlardan geri bildirim almak beni düzenli olarak fotoğraf çekme konusunda oldukça motive ediyor. Ayrıca çoğu zaman insanlar, yaptığım gezilerde bana katılmak ve beraber fotoğraf çekmek istiyorlar. Çalışmalarımın bu denli beğenilmesi ve insanlara ilham kaynağı olabilmek oldukça iyi hissettiriyor.

İlerisi için ise profesyonel iş hayatının yanında, sponsorlu fotoğraflar çekip bol bol seyahat etmek istiyorum. Fotoğrafçılıktan ek gelir elde etmek adına bu benim tek hayalim.

01 03 04 09 10 13 14 16 18 21 22 23 29 31 37 38 41 44 46

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.