Esin Bayhan

Adım Esin Bayhan. 18.02.1992 doğumluyum. İzmit’te yaşıyorum. Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü mezunuyum.
Çizmek benim için her zaman vazgeçilmez oldu. Çocuksanız hayal kurarsınız, imkânsızı istersiniz. Kalem ve kâğıt hayallerimi yansıtmada harika bir ikiliydi o dönemde. Hala da öyle.. Atları şarkı söyletip kuşlara resim yaptırabiliyorum. Kısacası kendimi anlatabiliyorum, uçabiliyorum. Hal böyle olunca ailemin yönlendirmesi ve desteği ile bu yolda ilk adım olan Güzel Sanatlar Lisesine kaydımı yaptırdım. O vakittir çiziyorum. Hayatımın tek değişmeyen şeyi diyebilirim. Nasıl çiziyorum, neyi çiziyorum? Bazen bir rüya oluyor bazen okuduğum kitaplardan hoşuma giden bölümler tetikliyor falan. En önemlisi özlemini çektiklerim diyebilirim ama. Yılın yarısını Türkiye’nin en güzel ormanlarına sahip ufak bir balıkçı kasabasında geçiriyorum. Bakir topraklar! Oraya gittiğim andan ayrılacağım güne değin hep gözlemliyorum. Şehirde hasret kalıyorsun. Oradan izler taşıyan şeyler çizmeyi seviyorum. Yani kıyıda köşede doğa teması oluyor illa. Nereden baksan bir çiçek böcek..
Şimdilerde çeşitli dergiler ve yayınevleri için illüstrasyonlar yapıyorum.  İki kitap projesi var devam etmekte olan.  İçinde olmak istediğim tablonun ilk çizikleri şuan bulunduğum yer.  Çocukları mutlu edecek olma düşüncesi inanılmaz keyifli. Onlar mutlu biz mutlu..

ESİN BAYHAN’A AİT ÇALIŞMALAR

esin-bayhan12-min (1)

esin-bayhan10-min (1)
esin-bayhan9-min
esin-bayhan8-min
esin-bayhan7-min
esin-bayhan1-min
esin-bayhan2-min
esin-bayhan3-min
esin-bayhan4-min
esin-bayhan5-min

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Türkiye’nin Son Dönemlerini Anlamak İçin İstiklal Caddesinde Bir Yürüyüş Yapmak

Bundan 6-7 sene önceye kadar Beyoğlu'nun, İstiklal Caddesinin, Cihangir'in müdavimlerindendim. İnsan çeşitliliği, nostaljik havası, ilginç kalabalığı, keyifli mekanları bunun en...

Kapat