Eski NASA Çalışanından Çok Konuşulacak Mars İtirafı!

NASA Mars yaşam

Eski bir NASA çalışanı olan Gilbert Levin, Mars hakkında çok konuşulacak itiraflarda bulundu. Levin yapmış olduğu açıklamalarda NASA’nın 1970′li yıllarda Mars’ta yaşamın kanıtlarını bulduğunu ileri sürdü.

NASA Kara Delik Simülasyonu Yayınladı

Eski NASA Çalışanından Çok Konuşulacak Mars İtirafı!

Daha önceden Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı’nda çalışan Gilbert Levin, Scientific American adlı bir dergiye yapmış olduğu açıklamalarla tabiri caizse gündeme bomba gibi düştü.

Yapmış olduğu açıklamada Levin, NASA’nın 1976 yılında gerçekleştirdiği ”Viking” misyonu sırasında NASA’nın yaşamın kanıtı bulduğunu belirtti. Bildiğiniz üzere NASA 1976 yılında deney yapmak ve Kızıl Gezegen’den anlık görüntü alabilmek adına, gezegene iki gezici göndermişti.

NASA Mars

Webtekno’da yer alan haberde ise Levin’in ‘Labeled Release’  adlı bir biyoloji deneyinde olumlu sonuçlara ulaştığını görmekteyiz. Levin aynı zamannda ‘Labeled Release’ adı verilen biyoloji deneyi kapsamında Kızıl Gezegen’den alınan toprak örneğindeki mikroorganizmaların şaşırtıcı bir şekilde besinleri metobolize ettiğini de ifade ediyor.

Elde edilen bu bilgiye rağmen NASA, ne yazık ki o yıldan bu yana Mars’ın çorak topraklarında yaşayan mikroorganizmaların varlığına dair herhangi bir veriye ulaşamadı.

Fakat, bu kısımda Levin NASA’nın 1970’li yıllarda Mars topraklarında alınan örneklerini Dünya’ya geri göndermek yerine, söz konusu deneylerin daha da genişletilmesini ve benzer testlerin yapılmaya devam edilmesi gerektiğini de düşünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.