Eskici Pazarından Alınan Tablonun Hitler’e Ait Olduğu Ortaya Çıktı!

Hollandalı bir kadının Savaş ve Soykırım Araştırmaları Enstitüsü’ne (NIOD) bağışladığı sulu boya tablonun Adolf Hitler tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

Adını açıklamak istemeyen bir kadın tarafından Savaş ve Soykırım Araştırmaları Enstitüsü’ne (NIOD) bağışlanan tablo, Adolf Hitler’e ait olduğunun anlaşılmasıyla gündeme oturdu. Hollandalı kadına babasından yadigar kalan ve babasının zamanında eskici pazarından 75 cente aldığı sulu boya tablo, Nazi Almanyası’nın diktatörü Adolf Hitler imzası taşıyor. Hollandalı kadın, tablodaki A. Hitler imzasını fark etmesinin üzerine utanarak resmi çatı katına kaldırmış fakat bu ağırlığı daha fazla evinde taşımak istememişti.


Çeşitli galeri ve müzayedeevlerine tabloyu vermek isteyen kadın defalarca reddedildi ve bu kez “Para istemiyorum. Beni bu ağır yükten kurtarın” notuyla Savaş ve Soykırım Araştırmaları Enstitüsü’ne (NIOD) başvurdu. Enstitü, kadının plastik bir pazar torbası içinde getirdiği tabloyu inceleyerek Hitler’e ait orijinal bir resim olduğunu kesinleştirdi.

Piyasada dolaşan çok sayıda sahte eserden farklı olan sulu boya tablo; kullanılan malzemelerin dönemi, konu ve metot açısından incelendi ve uzmanlar tarafından Hitler’e ait olduğu belirtildi.

Gençlik yıllarındaki resim tutkusuyla da bilinen Adolf Hitler’e ait sulu boya tablo, Savaş ve Soykırım Araştırmaları Enstitüsü (NIOD) koleksiyonuna alındı. Tablo, enstitü tarafından eğitim ve araştırma için kullanılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.